امروز

چهارشنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۴۱ قبل از ظهر

مسئولان شهرستان قشم با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله وإنا إلیه راجعون
خبر ارتحال ناگهانی یار دیرین امام و رهبری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رحمه الله علیه که عمر خود را در راه پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی صرف نموده موجب تأثر مقام معظم رهبری مدظله العالی و ملت قدرشناس ایران اسلامی شد. وی مرد روزهای سخت انقلاب و از عناصر اصلی زجرکشیده انقلاب اسلامی بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مسئولیت های مهم و کلیدی یار و یاور نظام اسلامی بود.اینجانب در شب رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و در جوار بارگاه ملکوتی سیدالشهداء  و قمر بنی هاشم علیهما السلام این مصیبت را  به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمى امام خامنه ای ادام الله ظله علی رئوس المسلمین  و ملت شریف ایران و خانواده آنمرحوم تسلیت عرض نموده و علو درجات و غفران و رحمت واسعه الهی را برای آنمرحوم از خداوند قادر لایزال مسئلت دارم.

حجت الاسلام رضاجوکار

امام جمعه شهرستان قشم


پیام تسلیت فرماندار شهرستان قشم در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام

بسم الله الرحمن و الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
رحلت جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی  رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ،یار دیرین امام خمینی (ره)  ،انقلاب و رهبری ، مایه تاسف، تاثر و تالم عمیق جمهوری اسلامی ایران گردید.
این یار وفادار انقلاب و مردم، همواره و همیشه و در تمامی دوران های پر فراز و نشیب زندگی پر ثمرش و در مسئولیت های حساس و خطیر خود در هدایت مسیر توسعه و پیشرفت ایران و تعمیق انقلاب همواره جزو همراهان پرتلاش و صادق نهضت امام خمینی(ره) بودند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با قبول مسئولیت‌ها  مختلف سیاسی  تمام عمر پر برکت خود را صرف ترویج و تحقق آرمان‌های بلند اسلام و انقلاب اسلامی کردند
یاد و خاطره ایشان تداعی گر روزهای پیروزی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تلاش های دلسوزانه ایشان برای مجد و عظمت ایران اسلامی همواره بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید.
رحلت جانسوز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاستمداری خیرخواه که از پیشگامان انقلاب اسلامی و از یاران وفادار امام و مدافع منافع ملی بوده اند خسارت سنگینی برای انقلاب و ایران است
اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مردم شریف ایران خصوصا مردم ولایت مدار شهرستان قشم و همچنین خاندان معظم آن عزیز ، برای روح بلند ایشان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم
علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم


پیام تسلیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

“همه از خداییم و به سوی خدا می رویم”
از شمار دو چشم یک تن کم
وز شمار خرد هزاران بیش
اینک با اندوه فروان درگذشت مردی را به سوگ می نشینیم که از سالهای دور جوانی اش تا کنون راهی را پیمود که به آن باور داشت و در این مسیر سخت و نفس گیر با توکل به خدا و تلاش شگفت انگیز خود لحظه ای گام پس ننهاد بلکه استوارتر از همیشه به فراسوی باورهایش گام نهاد.
آری یکی از دیرینه ترین و نزدیک ترین یاران امام (ره) را امروز از دست داده ایم و این غم بزرگی است برای ملت ایران.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، طلبه ثروتمندی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی همه ثروت و توان خویش را در راه به ثمر نشستن نهال پر خیر انقلاب هزینه کرد، مورد توهین عوامل محمدرضا شاه قرار گرفت، زندان رفت و شکنجه شد ولی ایستاد. پا به پای یار و امام خویش با نگاهی ژرف به آرمانهای بلند دین مبین اسلام از جمله اشخاصی بود که تاثیری مستقیم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشت.
پس از پیروزی انقلاب و در روزهای پر فراز و نشیب شکل گیری چهارچوب نظام اسلامی، از پایه ها و ستونهای ستوار این نظام بود.
در جنگ تحمیلی نیز با سیاست در آمیخته با تدبیرش آنچنان مملکت داری کرد و در تاریکترین لحظات زندگی مردم، چراغ را روشن نگاه داشت این مجاهدت بر هیچکسی پوشیده نیست.
یار و یاور رهبر معظم انقلاب بود و سردار سازندگی؛
خبره بود و رییس مجلس خبرگان؛
همراه مردم بود و رییس تشخیص مصلحت نظام.
آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ زحمتی برای انقلاب اسلامی نبود و نداشت ، بلکه او همیشه رحمت بود و کرامت.
اوخود را فدای انقلاب کرد تا انقلاب حفظ شود .
خلأ هاشمی برای انقلاب اسلامی غیرقابل جبران و جایگزین است.
اکنون مردم بزرگ ایران و در کنار آنها مردم شریف جزیره قشم با از دست دادن بزرگ مرد همواره در یاد ماندنی ایران زمین،  سه روز را در عزای عمومی به سر خواهند برد . من نیز به سهم خویش این اندوه بزرگ را به همه مردم دیندار جزیره قشم تسلیت می گویم و برای روح بلند آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی آرامش ابدی مسئلت دارم.
حمیدرضا مومنی
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
خبر فقدان مبارز پیشگام انقلاب  اسلامى مرحوم آیت الله هاشمى رفسنجانى مایه تاثر شد.
این انسان مجاهد وخدوم از نخستین یاران امام راحل رحمه الله علیه و مبارزان سخت کوش انقلاب اسلامی به شمار مى آمد که اشتیاق پیروزى حق بر طاغوت، ایشان را در مبارزه، خستگى ناپذیر و ثابت قدم کرده بود. در کنار مبارزه طولانی، تفسیر ارزشمند راهنما بر قرآن کریم و دیگر تالیفات ارزشمندرا می توان از آثار ماندگار این عالم مفسر و بعدی دیگر از شخصیت چند وجهی  ایشان بر شمرد.
اینجانب ضمن تسلیت ضایعه رحلت یار دیرین امام و انقلاب به محضر رهبر معظم انقلاب مدظله العالى، ملت ایران و فرزندان وهمسر ایشان، برای  بازماندگان صبر و آن  مرحوم غفران الهى مسئلت مینمایم
١٣٩۵/١٠/١٩
احمدغلامی رئیس سازمان تبلیغات و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان قشم


شهردار قشم طی پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند .

در این پیام آمده است

بسم الله الرحمن رحیم

انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی عالم عالیقدر، دانشمند بزرگ و یار دیرین حضرت امام خمینی و رهبری معظم انقلاب را به آحاد ملت ایران تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال برای ایشان، علو درجات و برای خانواده‌ آیت‌الله هاشمی صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

محمد مسطوری

شهردار قشم


“پیام تسلیت بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم در پی درگذشت ایت الله هاشمی رفسنجانی”

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انّا لله و انّا الیه راجعون

با نهایت تاسف درگذشت  یار دیرین امام و رهبری و انقلاب حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی را به
مقام معظم رهبری،خانواده ایشان،جامعه دانشگاهی و مردم انقلابی تسلیت عرض می کنیم.
از خداوند منان غفران و رحمت  الهی را برای وی مسئلت داریم.
۹۵/۱۰/۱۹
“بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم”

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=20570
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی