مرکز رشد و فناوری علمی توسط سپاه ثارالله شیراز افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به‌نقل از روابط‌عمومی سپاه ثارالله شیراز، فرمانده سپاه ناحیه ثارالله در آئین افتتاح مرکز رشد و فناوری علمی این ناحیه اظهار داشت: این مرکز به‌همت معاونت علمی و پژوهشی سپاه ناحیه ثارالله و در راستای شناسایی و حمایت از طرح‌های علمی و پژوهشی نخبگان آغاز به‌کار کرد. سرهنگ اسماعیل […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به‌نقل از روابط‌عمومی سپاه ثارالله شیراز، فرمانده سپاه ناحیه ثارالله در آئین افتتاح مرکز رشد و فناوری علمی این ناحیه اظهار داشت: این مرکز به‌همت معاونت علمی و پژوهشی سپاه ناحیه ثارالله و در راستای شناسایی و حمایت از طرح‌های علمی و پژوهشی نخبگان آغاز به‌کار کرد.

سرهنگ اسماعیل محبی‌پور افزود: این مرکز با نام استاد شهید رنجبر زیرنظر معاونت علمی و پژوهشی ناحیه ثارالله با هدف شناسایی، رشد، آموزش و شکوفایی استعدادها و گروه‌های علمی به‌ویژه در حوزه مباحث دانش‌بنیان و تعامل علمی با مراکز آموزشی و ادارات فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این مرکز با شناسایی نخبگان و حمایت از آن‌ها در زمینه مباحث علمی و پژوهشی، افرادی که صاحب طرح علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف باشد را مورد حمایت قرار می‌دهد، گفت: این مرکز در راستای رشد خلاقیت‌های ذهنی و علمی نوجوانان و جوانان با هدف کارآفرینی و عرضه توانمندی‌های پژوهشی در سپاه تشکیل‌ شده است.

تجلیل از استاد سید ضیاءالدین تابعی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

در ششمین آئین دیبا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از سید ضیاء الدین تابعی، تجلیل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم اظهار داشت: آشنایی من با استاد تابعی، از زمان دانشجویی آغاز شد، که ایشان تازه از آمریکا برگشته بودند و قسمت قابل توجهی از اواخر دانشجویی دوره دستیاری من، در دوران ریاست استاد بود.

محمدهادی ایمانیه یکی از خصوصیات استاد تابعی را اعتمادکردن به جوانان عنوان کرد و گفت: تابعی ترکیبی از دیانت، اعتقاد، دلسوزی، سواد دانش در رشته تخصصی و اخلاق پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تصریح کرد: خلاقیت و نوآوری ایشان همیشگی است و همیشه با یک ابتکار جدید استاد مواجه هستیم و باید ادامه دهنده راه او باشیم.

رعایت نکردن مقررات بهداشتی ۶ واحد صنفی را به تعطیلی کشاند

رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز، از تعطیلی ۶واحد صنفی در شیراز به‌دلیل رعایت‌نکردن موازین بهداشتی خبر داد.

حمیدرضا قاسم‌پور اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای کارشناسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و صدور اخطار رفعع نواقص بهداشتی، ۶ واحد صنفی به‌دلیل بی‌توجهی متصدیان و رعایت‌نکردن موازین بهداشتی تعطیل شد.

وی بیان کرد: این اقدام به استناد قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، با حضور کارشناسان واحد بهداشت محیط این مرکز و با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی استان فارس انجام گرفت.

بهره‌برداری از دومین دستگاه اسکن هسته‌ای قلب

دومین دستگاه اسکن هسته‌ای قلب در بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) و کودکان شهید حجازی شیراز، به بهره‌برداری رسید.

مدیر گروه پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه آئین بهره‌برداری از این دستگاه، بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) و کودکان شهید حجازی را به‌عنوان یک مرکز درمانی پیشرفته مطرح کرد و اظهار داشت: راه‌اندازی و بهره‌برداری از دومین دستگاه اسکن قلب، گامی پویا و نگاهی مثبت در راستای ارائه خدمت به هموطنان جنوب کشور است.

مهدی حقیقت‌افشار افزود: با راه‌اندازی این دستگاه، بیمارستان قلب الزهرا(س) توانمندی خدمت‌رسانی به بیش از ۸۰۰ بیمار در ماه را دارد که این آمار در جنوب کشور مایه افتخار است.

حمید قاضی‌پور مدیر بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) و کودکان شهید حجازی نیز با تاکید بر اهمیت خدمت‌رسانی به مردم، این اقدام را گامی در این راستا برشمرد و کاهش ۵۰درصدی صف انتظار بیماران این بخش را از مزایای مهم این رویداد دانست.

انتهای پیام/