مردم با بصیرت و ولایتمداری خود چشم فتنه ی جدید را کور کردند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مردم با بصیرت و ولایتمداری خود چشم فتنه ی جدید را کور کرده، آن را از بین برده اند اما به صحنه آمدن آنان به معنای صرف نظر از مطالبات به حقشان نیست. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مردم با بصیرت و ولایتمداری خود چشم فتنه ی جدید را کور کرده، آن را از بین برده اند اما به صحنه آمدن آنان به معنای صرف نظر از مطالبات به حقشان نیست.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان بصیرت، ولایتمداری، احساس تکلیف و عمل به هنگام را عامل حضور مردم در صحنه و نقطه مشترک مناسبت های دیماه عنوان کرد و افزود: مقابله علما و مردم با فرمان کشف حجاب و قیام خونین مردم قم که نقطه عطف و موتور محرکی برای سرعت بخشی به تحقق انقلاب اسلامی بود و مناسبت های ۹، ۱۹ و ۱۳ دی از جنس بصیرت است.

جوکار خروش مردم در سیزدهم دیماه امسال در واکنش به هتک حرمت ها و اغتشاشات را روز بصیرت ملت ایران دانست و اظهار کرد: تمام مناسبت های بهمن ماه و ایام الله سال از جنس بصیرت، شناخت وظیفه و عمل به هنگام مردم حول محور ولایت فقیه می باشد.

وی در تشریح آشوب ها و اغتشاشات اخیر در کشور بیان کرد: عده ای در اعتراض به گرانی، وضع معیشت، فقر و مال باختگی بعنوان مطالبه گر به صحنه آمده و از طرفی نیز برخی که در گذشته در کشور مسئولیت داشته و خود را انقلابی می دانستند، سعی در بدبین نمودن مردم نسبت به اصل و ارکان نظام کردند.

امام جمعه قشم ادامه داد: ضد انقلاب، منافقین و دشمنان خارجی با سوءاستفاده از جریان های داخل کشور از فضای مجازی و رسانه ها برای ایجاد آشوب بهره گرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اظهار اینکه قرارگاه اصلی اغتشاشگران، مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و رژیم سعودی با مشاورت انگلیس خبیث بود، اضافه کرد: بررسی ها گواه از آن دارد که ۷۵ درصد از هجمه ها از خارج کشور که بیشتر آن از عربستان سعودی به درون کشور وارد شده است.

جوکار خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر، مسئولین فعلی و سابق آمریکا که لبخندزن بودند همچون فتنه سال ۸۸ برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران به صحنه آمدند که به فضل الهی، عنایات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانه نائب بر حق آن حضرت، مغلوب بصیرت و هوشیاری ملت ایران شدند.

وی با تاکید بر اینکه مردم، با بصیرت و ولایتمداری خود چشم فتنه ی جدید را کور کرده و آن را از بین برده اند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در ۲۰ اردیبهشت امسال با تبیین اهداف کوتاه، میان و بلند مدت دشمن، ایجاد آشوب و سعی در برهم زدن امنیت کشور توسط دشمنان را پیش بینی نمودند و چنین هوشیاری، درایت و بیش بینی هایی را جز در وجود این رهبر الهی در هیچ کجای دنیا نمی توان یافت.

امام جمعه شهرستان قشم از همه ی مردم، مسئولین، نیروهای اطلاعاتی، نظامی، انتظامی و بسیجی خصوصا از نیروی انتظامی که با متانت و اقتدار در صحنه بود و آشوب ها را کنترل و مدیریت و جمع نمودند تشکر کرد و افزود: به فضل پروردگار تهدید دشمن به فرصتی برای همدلی بیشتر مردم و مسئولین تبدیل شد و امروز همه موظف به شکرگزاری و تقویت وحدت و انسجام حول محور ولایت هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خطاب به مسئولین موکد ساخت: به صحنه آمدن مردم برای دفاع از اسلام، انقلاب و ولی فقیه به معنای صرف نظر از مطالبات به حقشان نیست و مسئولان باید با ارجحیت دادن منافع ملی بر منافع حزبی و شخصی، مشکلات اقتصادی را مرتفع و امیدواری را در جامعه بیشتر کنند.

جوکار با اشاره به برگزاری نشست شورای اداری شهرستان در روز گذشته با حضور نمایندگان مردم قشم در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران کل استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان،ضمن تشکر از قرماندار جهت برگزاری این نشست گفت: در این نشست مشکل تعداد ۱۷ نفر از پرسنل بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهرستان قشم که به مدت ۱۰ ماه حقوقی دریافت نکرده بودند را پیگیر شدیم و مرتفع شد؛ همچنین مسائل مربوط به مسکن مهر نیز با توضیحات مسئولین امر حل شد.

وی در خطبه نخست با تشریح تاریخچه حجاب در ایران، ادامه داد: پوشش و حجاب پیش از اسلام در ایران وجود داشته است و اسلام با ورود خود حجاب را تائید کرد.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه خوبی و بدی از ناحیه مسئولان و متولیان در جامعه ترویج می شود اهتمام خوبان جامعه، مومنین و مسئولین در تقویت حجاب و مقابله با بدحجابی را خواستار شد.