مراسم کلنگ زنی اولین پارکینگ طبقاتی برگزار شد

با حضور امام جمعه ، معاون سیاسی امنیتی فرماندار ، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرستان قشم ، مراسم کلنگ زنی احداث اولین پارکینگ طبقاتی برگزار گردید . شهردار قشم  در این مراسم با اشاره با کاستی های موجود در شهر قشم گفت :  بافت قدیم قشم یک بافت متراکم شهری بدون پارکینگ می […]

با حضور امام جمعه ، معاون سیاسی امنیتی فرماندار ، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرستان قشم ، مراسم کلنگ زنی احداث اولین پارکینگ طبقاتی برگزار گردید .

شهردار قشم  در این مراسم با اشاره با کاستی های موجود در شهر قشم گفت :  بافت قدیم قشم یک بافت متراکم شهری بدون پارکینگ می باشد که با افزایش جمعیت در سالهای اخیر  معضل نبود پارکینگ در شهر قشم به یکی از مشکلات اساسی قشم تبدیل شده است.

محمد مسطوری قشمی محدودیت در تغییر کاربریهای این منطقه را یکی از دلایل اصلی نبود جای پارک مطرح کرد و گفت : تغییر کاربری ها در دوره های قبل موجب شده مغازه ها و مجتمع های بدون پارکینگ ساخته شود که از عوامل اصلی معضل بوجود آمده بار ترافیکی و نبود جای پارک مناسب در این سالها است .

وی افزود : نبود پارکینگ در جای جای شهر قشم ، چه بافت قدیم و چه بافت جدید به چشم می آید و برای آن چاره اندیشی شود .

مسطوری قشمی با اشاره به زمین احداث پارکینگ گفت : زمینی که به پارکینگ طبقاتی اختصاص یافته از املاک شهرداری بوده که در گذشته ای بسیار دور محل اکران فیلم بصورت سینما رو باز استفاده بوده است .

وی ادامه داد : این ملک با ارزش تقریبی پنج میلیارد تومانی را می شد با سایر کاربری ها استفاده و به بهره برداری تجاری رساند اما بر اساس نیاز سنجی شهر و رفع نقایصی که وجود دارد با موافقت و تاکید شورای اسلامی شهرقشم به پارکینگ طبقاتی اختصاص دادیم تا حداقل نقصی که در بار ترافیکی وجود دارد را پوشش دهیم  .

محمد مسطوری قشمی خاطر نشان کرد : شهرداری بعنوان دستگاه متولی در این امر پا پیش گذاشته و ساخت پارکینگ طبقاتی شروع کرده است و امیدواریم سایر دستگاهها احداث پارکینگ های دیگر را در دستور کار خود قرار دهند تا بار ترافیکی و نبود جای پارک در قشم رفع شود .

اولین پارکینگ طبقاتی قشم با مساحت زیر بنای مفید ۱۲ هزارمترمربع در هفت طبقه می باشد که با طراحی و هزینه بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال توسط شهرداری قشم ساخته خواهد شد .