مراسم غبار روبی گلزار شهدا در شهرستان قشم برگزار شد

 در اولین روز از دهه فجر آئین غبارروبی مزار شهدا روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در  شهرستان قشم نیز برگزار شد. محمدامین ذاکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آئین مردمی به منظور تجلیل از رشادتها و ایثارگری های شهدا و ایثارگران با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان شهرستان و خانواده […]

 در اولین روز از دهه فجر آئین غبارروبی مزار شهدا روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در  شهرستان قشم نیز برگزار شد.

محمدامین ذاکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آئین مردمی به منظور تجلیل از رشادتها و ایثارگری های شهدا و ایثارگران با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان شهرستان و خانواده معظم شهدا در گلزار شهدای قشم هرمز و شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.
وی اظهار کرد: عطر افشانی و گلباران مزار شهدا، اجرای سرود، مداحی و ذکر مصیبت اهل بیت (ع) از برنامه های این مراسم بود.
ذاکری گفت: این آئین در گلزار شهدای قشم از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری فرمانداری، آموزش و پرورش، شهرداری، دفتر امام جمعه و سازمان منطقه آزاد قشم در گلزار شهدای این شهر و در جوار امام زاده سید مظفر برگزار شد.
شهرستان قشم ۵۶ شهید، ۱۳۰ جانباز و ۱۴ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. این شهرستان شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.