مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در گیاهدان برگزار شد

همزمان با بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) مراسمی چهارشنبه شب در روستای گیاهدان شهرستان قشم برگزار شد. دراین مراسم که در مسجد روستای گیاهدان شهرستان قشم برگزار شد امام جمعه شهرستان قشم ، فرماندار،  قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، امام جمعه اهل سنت شهر قشم  ، […]

همزمان با بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) مراسمی چهارشنبه شب در روستای گیاهدان شهرستان قشم برگزار شد.

دراین مراسم که در مسجد روستای گیاهدان شهرستان قشم برگزار شد امام جمعه شهرستان قشم ، فرماندار،  قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان ،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، امام جمعه اهل سنت شهر قشم  ، جمعی از مسئولین ادارات و نهادها و دوستداران انقلاب اسلامی و امام راحل در آن حضور گسترده داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار دراین مراسم به بیان ابعاد مختلف شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و افکار و اندیشه های ایشان پرداختند.
امام جمعه شهرستان قشم به جلسات تشکیل شده برای عرض ارادت به امام راحل در شهرستان اشاره کرد و افزود: این جلسات که برای عرض ارادت به امام خمینی (ره) تشکیل می شود در واقع عرض ارادت به اسلام ناب است چرا که امام با اخلاص و تقوا و اندیشه الهی در ۱۵ خرداد ۴۲  فیام را آغاز و در بهمن ۵۷ به پیروزی رساند.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به سابقه مبارزاتی امام خمینی (ره) گفت: اندیشه امام خمینی (ره) و سلوک ایشان در دوران تبعید و رهبری انقلاب، یک اندیشه زلال مبتنی بر ساده زیستی، عشق به اهل بیت، مقاومت در برابر ظلم و سلطه خارجی و طرفداری از مظلومان جهان بود.

وی افزود: همین ویژگی های شخصیتی امام (ره) بود که هم مراسم استقبال از ایشان در دوازده بهمن ١٣۵٧و هم مراسم خاکسپاری در خرداد ١٣۶٧را در تاریخ ایران به طور بی نظیری ثبت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: امام دو نعمت را برای مردم ما به ارمغان آورد نعمت اول وحدت بود و نعمت دوم پایه گذاری یک حکومت اسلامی مبتنی بر احکام اسلامی ، امام برای جاری کردن احکام اسلامی قیام کرد و با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی اولین حکومت اسلامی مبتنی بر مردم سالاری دینی را تشکیل داد.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود به منطق قرآنی امام که نه ظلم کنید نه بگذارید دیگران به شما ظلم کنند اشاره کرد و افزود: منطق قرآنی امام این بود که نه باید به کسی ظلم کرد و نه این که زیر بار ظلم رفت حضرت امام به ملت ایران عزت بخشید و به کشور استقلال فرهنگی و اقتصادی آموخت.

وی افزود: بهترین و کاملترین نوع فرهنگ فرهنگ ناب اسلام و قرآن است که شامل سبک زندگی با برنامه ریزی دقیق برای تمام دوران زندگی است و در بخش اقتصادی نیز با وجود تحریم ها که خود مایه استقلال ، پیشرفت و شکوفایی اقتصادی خواهد شد ما رشد داشته ایم و جزء بهترین کشور ها در حوزه تولید علم و سایر حوزه ها هستیم که همه را مدیون امام راحل هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار به وحدت موجود در بین شیعه و سنی در منطقه و کشور اشاره کرد و افزود: الحمدالله وحدت خوبی در منطقه وجود دارد در اینجا نقش علمای شیعه و سنی  و همه کسانی که دل در گرو پیشرفت ایران دارند برای حفظ و تقویت این وحدت بسیار پر رنگ و تاثیر گذار است.

در این مراسم همچنین فرماندار شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل به مسئله اشتغال در شهرستان اشاره کرد و برای ارتقا و رونق اشتغال در شهرستان قول مساعد داد هر گونه همکاری در چارچوب قانون با صاحبان مشاغل انجام خواهد شد.

شیخ خطیبی امام جمعه اهل سنت شهر قشم نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی در خصوص ویژگی های امام و قیام ایشان اشاره کرد و افزود: امام راحل در عمل نشان داد که با قرآن و اسلام می توان ضعفا و مظلومین را از چنگال دشمنان نجات داد.