مدیر گورستان نظامی اسرائیل: ۵۰ کشته را طی دو روز دفن کردیم

مدیر یک گورستان نظامی اسرائیل فاش کرد که تعداد کشته شدگان نیروهای دشمن اسرائیلی در نبردهای در حال وقوع در نوار غزه بیشتر از آن چیزی است که به طور رسمی اعلام شده است و تاکید کرد: در دو روز گذشته 50 سرباز در قبرستانی که او در آن کار می کند به خاک سپرده شده اند .

مدیر یک گورستان نظامی اسرائیل فاش کرد که تعداد کشته شدگان نیروهای دشمن اسرائیلی در نبردهای در حال وقوع در نوار غزه بیشتر از آن چیزی است که به طور رسمی اعلام شده است و تاکید کرد: در دو روز گذشته ۵۰ سرباز در قبرستانی که او در آن کار می کند به خاک سپرده شده اند .

مدیر گورستان نظامی کوه هرتزل، دیوید اورن باروخ، گفت که این گورستان تعداد زیادی از کشته شدگان را پذیرا می شود، به اندازه ای که  هر ساعت یا هر یک ساعت و نیم یک مراسم خاکسپاری انجام می شود.

وی افزود: اکنون دوران بسیار سختی را پشت سر می گذاریم، هر یک ساعت یا یک ساعت و نیم تشییع جنازه برگزار می شود. قرار است تعداد زیادی قبر را باز کنم. تنها در قبرستان کوه هرتزل، ۵۰ سرباز را ظرف ۴۸ ساعت دفن کردیم.

لیور یامین، مدیر قبرستان نظامی کریات شائول، به نوبه خود توضیح داد که آنها تحت شرایط پیچیده ای کار می کنند، به خصوص که آنها برای دفن سربازان اسرائیلی آماده می شوند.

اعداد منتشر شده توسط باروخ نشان دهنده نادرستی گزارش رسمی “ارتش” دشمن است که فقط تعداد محدودی از کشته شدگان در نبردهای غزه را فاش می کند.

«ارتش» دشمن اسرائیل اعلام کرد که ۱۱ افسر و سرباز خود در غزه کشته و ۷ تن دیگر به شدت مجروح شدند، در حالی که گردان های القسام اعلام کردند که توانسته اند تعدادی از سربازان را کشته و زخمی کنند و ۱۷ خودروی اسرائیلی در غزه به طور کامل یا جزئی منهدم کنند.

سخنگوی گردان‌های القسام پیش از این با تأیید اینکه «ارتش» دشمن اسرائیل در حال گمراه کردن جبهه داخلی در مورد تعداد واقعی کشته‌های خود در نبردهای غزه است، تاکید کرد که تعداد سربازان و افسران کشته شده و کسانی که با کیسه‌های سیاه بازگشته‌اند، بسیار بزرگتر از آنچه که ارتش دشمن اعلام می کند و غزه گورستان مهاجمان خواهد بود.