امروز

سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۱۸ بعد از ظهر

یکماه از واقعه سیلی خوردن و اهانت به یکی از خبرنگاران قشم می گذرد و در این مدت شاهد رفتارهای متفاوتی از سوی مسئولین منطقه آزاد قشم بودیم.

در حالی که مدیر عامل سازمان منطقه ازاد قشم خبرنگاران را چشم بینا و گوش شنوای مردم و مسئولین معرفی کرده بود اما در عمل یکی از مدیران آن سازمان با نواختن سیلی و اهانت به خبرنگار پیشکسوت و سردبیر روزنامه ارمغان روزی سیاه را برای جامعه رسانه ای قشم  به یادگار گذاشت .

در پی این اقدام ، رسانه های قشم و تشکل های صنفی در حمایت از عضو هیئت مدیره و یکی از اعضای جامعه مطبوعاتی قشم اقدام به انتشار خبر مذکور و صدور بیانیه در این زمینه نمودند که کمتر از این عمل قانونی  و معقول و انسانی نیز از سوی این قشر فرهیخته  مورد انتظار نبود.

بعد از این بود که برخی از مسئولین منطقه آزاد با فشار به برخی از اصحاب رسانه  و به هر طریق ممکن قصد اختلال در جامعه رسانه ای قشم را  داشتند تا شاید در این بین با حذف رسانه های منتقد بتوانند بایکوت و سکوت رسانه ای را همچون سالهای گذشته بر فضای جزیره قشم حاکم کنند و در این بین مشکلاتی را که به خاطر بی مدیریتی آنها در مناصب مختلف به وجود آمده اذهان عمومی به فراموشی بسپارند.

شکایت از برخورد غیر قانونی و اهانت  که جزو حقوق مسلم هر تبعه ایرانی است  توسط  خبرنگار قشمی در مراجع قضایی ذی ربط در حالی انجام گرفت که مسئول خاطی می توانست با یک عذر خواهی این غائله را به پایان برساند اما لجاجت و یا شاید احساس قدرت ناشی از مسئولیت وی مانع از این اقدام شد و حتی کار به جایی رسید که  با اقدام به مثل  برای اخذ رضایت ناخواسته  از این خبرنگار طرح شکایت از برخی از اعضای جامعه خبری قشم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفت.

اما جدای از همه این حرفها برخورد چکشی با خبرنگاران عضو خانه مطبوعات در حالی توسط برخی از مسئولین منطقه آزاد قشم انجام می گیرد که نیت  خذف هر یک از خبرنگاران از صحنه رسانه به هر بهانه دنبال می شود و مدیر عامل سازمان تا کنون در این خصوص فقط سکوت نموده است.

شفاف سازی و پیگیری خواسته ها و مطالبات مردم به عنوان یک رسالت به طور حتم مانع از آن خواهد شد تا رسانه ها دست از انتقاد بردارند و این مسئولین هستند که باید با راهکار مناسب نقایص و معضلات را رفع نمایند چرا که برای همین مسئولیت را بر عهده  گرفته اند.

بنابر این به نظر می رسد فاصله گرفتن و برخورد با خبرنگاران نه تنها مانع رسانه ای شدن مشکلات نخواهد شد بلکه با این کار رسانه ها به عنوان  حلقه وصل بین مسئولین و مردم مورد آسیب قرار گرفته و  فاصله بین مردم و مسئولین نیز بیش از پیش افزایش خواهد یافت .

لذا لازم است مدیر عامل منطقه آزاد قشم تا زمانی که هنوز پل ارتباطی خود با مردم جزیره را از دست نداده است موضع خود را در  در قبال برخورد مدیران خود با هر یک از خبرنگاران  مشخص نماید.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی