مدرس قرآن و معارف اسلامی در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم : حماسه عاشورا، نقطه پایانی برکژ راهه ها و انحرافات و آغازی بر بیداری و فریاد امت اسلامی است

قائم مقام موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) قشم  با خانواده شهید افغانی مدافع حرم شهید سید روح الله موسوی در شهر قم دیدارکرد. حجت الاسلام و المسلمین سجاد بازماندگان قشمی در این دیدار با اشاره به جایگاه و مقام شهیدان در پیشگاه خدای متعال ونگاه به حماسه کربلا گفت :حماسه اصلاحی عاشورا، نقطه […]

قائم مقام موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) قشم  با خانواده شهید افغانی مدافع حرم شهید سید روح الله موسوی در شهر قم دیدارکرد.

حجت الاسلام و المسلمین سجاد بازماندگان قشمی در این دیدار با اشاره به جایگاه و مقام شهیدان در پیشگاه خدای متعال ونگاه به حماسه کربلا گفت :حماسه اصلاحی عاشورا، نقطه پایانی برکژ راهه ها و انحرافات اموی و آغازی بر بیداری و فریاد امت اسلامی است.

وی تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تمام جان، مال و زندگی خود را در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی قرار دادند و نمی‌توان در وصف این رزمندگی‌ها و جانفشانی‌های آنان سخنی بیان کرد.

مدرس قرآن اظهار داشت : شهادت روح ایثار و از خودگذشتگی را به جامعه القا می‌کند از این رو، شهید، موج آفرین و بیدارگر است و جامعه را به مسیر اصلاح رفتار‌ها سوق می‌دهد.

بازماندگان با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم در غربت جانفشانی کردند، افزود: قهرمانی شهدا ابدی است و شهدا بهترین الگوی مردم در زندگی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سجاد بازماندگان تصریح کرد: امنیت و اقتدار کشور مرهون مجاهدت‌های شهدایی است که در دوران دفاع مقدس و امروز در راه دفاع از حریم اهل بیت به درجه رفیع شهادت رسیدند.

وی در این دیدار افزود: در مکتب اسلام ناب محمدی، از خود گذشتگی در راه خدا و دفاع از حق در بالاترین حد، ارزش‌گذاری شده است و فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در متن اسلام از درخشش و ویژگی برجسته ای برخوردار است .

پدر شهید سید روح الله موسوی : سال هاست آرزوی شهادت دارم و این توفیق شامل حال فرزندم شد

سید ابراهیم موسوی پدر شهید موسوی  در این دیدار با اشاره به مجاهدات خود در دوران مبارزه با شوری سابق در کشور افغانستان گفت: در زمانی که خود با رهنمود برادران سپاهی در شمال افغانستان با جیره خواران شوروی سابق در حال جنگ بودیم، آرزوی شهادت داشتم و امروز این توفیق شامل حال فرزندم شده است.

وی افزود : فرزندم در راه دفاع از حرم حضرت زینب کبری سلام الله علیه، مردانه جنگید و یکبار زخمی شد و به منزل برگشت ولی هنوز در حالی که جراحات او باقی بود دوباره به سوریه برگشت.

پدر این شهید افزود: او در آخرین تماس تلفنی که در هفتم محرم سال ۹۲ با من داشت، از من هم خواست که برای دفاع از حرم، به سوریه بروم؛ تا این که در هجدهم محرم همان سال به همراه یکی از همرزمان ایرانی به فوز شهادت نائل آمد.

براساس این گزارش شهید سید روح الله موسوی از شهدای تیپ فاطمیون مدافع حرم افغان می باشد که پیکر این شهید هنوز در کشور سوریه است و مفقودالاثر می باشد.