مدرس قرآن : رمز موفقیت در زندگی پیروی از معارف اسلام و اهل بیت علیهم السلام است

حجت الاسلام والمسلمین سجاد بازماندگان قشمی به مناسبت اعیاد شعبانیه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی افزود : پیروی از فرهنگ غنی اسلام و معارف حیاتبخش اهل بیت علیهم السلام بهترین راه برای تقویت و استحکام خانواده است. وی بیان داشت : ارتباط قلبی بین زن و شوهر که اساسی‌ترین ارکان یک خانواده هستند، […]

حجت الاسلام والمسلمین سجاد بازماندگان قشمی به مناسبت اعیاد شعبانیه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی افزود : پیروی از فرهنگ غنی اسلام و معارف حیاتبخش اهل بیت علیهم السلام بهترین راه برای تقویت و استحکام خانواده است.

وی بیان داشت : ارتباط قلبی بین زن و شوهر که اساسی‌ترین ارکان یک خانواده هستند، براساس رهنمودهای معصومین علیهم السلام تداوم می‌یابد .

این مدرس قرآن اظهار داشت : یکی از راه‌های استحکام بنیان خانواده توجه به ارتباط کلامی است و سخنان عاطفی و بهره گیری از کلمات دلنشین و خطاب‌های شایسته و محبت آمیز باعث الفت و محبت بیشتر بین خانواده می شود.

بازماندگان افزود : کلام نیکو خواسته یا ناخواسته در دل انسان نوعی احساس محبت نسبت به گوینده ایجاد می‌کند و اگر در خانواده‌ای مرد یا زن با عبارات زیبا و دلپذیر همسرش را صدا کند، علاوه بر اینکه به فرزندان چگونه سخن گفتن را می‌آموزد، در قلب او جایگاه ویژه‌ای خواهد یافت.

وی افزود:امیرمؤمنان علی علیه السلام می‌فرمایند: « اَجْمِلوُا فِی الخِطابِ تَسْمَعوُا جَمیلَ الجَوابِ » (۱) (  زیبا سخن بگویید تا سخن زیبا بشنوید» خطاب‌های ملاطفت آمیز و دلربا روح و جسم را نوازش داده، همسر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این مدرس قرآن ادامه داد : بعضی از عبارات، آن قدر زیبا و دلنشین هستند که هرگز تا آخر عمر فراموش نمی‌شوند و جای دارد که امروز فرهنگ اصیل اسلامی در جوامع ما رواج یابد تا مشکلات پیش رو را بتوانیم رفع کنیم.

۱ )  غررالحکم، ج ۱، ص ۱۳۹