مدرس قرآن و معارف اسلامی: یکی از اهداف مهم مردان خدا رساندن پیام روح بخش قرآن و تعالیم عالیه الهی به تشنگان معارف و حقیقت است.

حجت الاسلام والمسلمین سجاد بازماندگان قشمی مدرس قرآن ، تاریخ و معارف اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی گفت : مردان الهی در راه رساندن پیام انسان ساز الهی هیچ گونه ترس و واهمه ای به خود راه نداده و جز از خداوند از هیچ کس دلهره ای نداشته و قرآن کریم به […]

حجت الاسلام والمسلمین سجاد بازماندگان قشمی مدرس قرآن ، تاریخ و معارف اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی گفت : مردان الهی در راه رساندن پیام انسان ساز الهی هیچ گونه ترس و واهمه ای به خود راه نداده و جز از خداوند از هیچ کس دلهره ای نداشته و قرآن کریم به تمجید از این انسانهای مجاهد و فدا کار پرداخته و در سوره مبارکه احزاب چنین می فرماید:الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه ولا یخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا.

بازماندگان افزود : امام حسین (ع) یکی از مبلغان شایسته و خدا ترس است که در رساندن پیام الهی هیچ گاه ترس و وحشتی به خود راه نداد وسید الشهدا شهید راه تبلیغ رسالات الله گردید.

وی با بیان اینکه دوران زندگی بابرکت آن حضرت سراسر عشق به تبلیغ دین اسلام بود افزود : امام حسین (ع) خانواده را بستری برای تقوا و پرهیز ازگناهان و دست یابی به محبت و مودت و آرامش معرفی می نماید و برآیند آن را تربیت فرزندانی سالم و صالح معرفی می کند.

این روحانی بیان داشت : سیره قرآنی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در همسر گزینی و تشکیل خانواده و تربیت فرزند ورشد اهل خانه به سوی تعالی و کمالات عالیه الهی حکایت گر این دیدگاه و تفکر ماندگار است که نهاده خانواده از نهادهای اصیل جامعه است و صلاح و فساد آن تاثیر مستقیم در صلاح و فساد جامعه دارد .

وی در ادامه افزود : اسلام هم برتشکیل این نهاد و هم برتحکیم آن، تاکید فوق العاده ای داشته و تلاش نموده که این نهاد تاثیر گذار، با نگاه مکتبی جان گرفته و با همین نگاه تداوم یابد.

 

منبع : http://alzoha.ir/?p=4028