مدارس فرسوده شهر قشم با مشارکت منطقه آزاد نوسازی می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این سازمان برای نوسازی مدارس فرسوده شهر قشم خبر داد. حمید رضا مومنی در نشست شورای فرهنگی قشم در سالن مرکز بین المللی رشد، گفت: هشت مدرسه فرسوده شهر قشم با مشارکت سازمان منطقه آزاد و اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان نوسازی خواهند شد. وی اعلام کرد: قشم در حوزه فرهنگ با […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این سازمان برای نوسازی مدارس فرسوده شهر قشم خبر داد.

حمید رضا مومنی در نشست شورای فرهنگی قشم در سالن مرکز بین المللی رشد، گفت: هشت مدرسه فرسوده شهر قشم با مشارکت سازمان منطقه آزاد و اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان نوسازی خواهند شد.

وی اعلام کرد: قشم در حوزه فرهنگ با مشکلات متعدد همراه است که با اولویت بندی آنها باید به مرور فضای فرهنگی این منطقه ساماندهی شود و رفع نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری آموزش و پرورش از مهمترین آنهاست.

به گفته رئیس شورای فرهنگی قشم، برای توسعه همه جانبه قشم باید اولویت را به حوزه فرهنگ بدهیم و مطمئن باشیم هزینه کردن در مسیر فرهنگ، سرمایه گذاری برای نظام محسوب می شود.

وی یادآور شد: دانش آموزان قشم باید در یک فضای مناسب و با بهره بردن از کادر توانمند علمی، با  کسب علم و دانش و رسیدن به درجات بالای علمی به امیدهای آینده این منطقه تبدیل شوند.

امام جمعه شهرستان قشم نیز در این نشست طی سخنانی گفت: اهمیت فرهنگ به حدی است که رهبر معظم انقلاب آن را بر اقتصاد مقدم شمردند و در حقیقت فرهنگ محور همه امور محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، اعلام کرد: برای مبارزه با آسیب های فرهنگی و اجتماعی به کار دقیق کارشناسی نیاز داریم و اجرای طرح صالحین و امر به معروف و نهی از منکر با ارائه بسته های فرهنگی می تواند جوانان را در مسیر اصلی انقلاب هدایت کند.

وی گفت: دشمن با طرح نقشه های شوم و از طریق فضای مجازی تلاش گسترده ای را برای جدا کردن جوانان از انقلاب در سر دارد و مسئولین فرهنگی باید برای خنثی کردن آن، با روش های مناسب از جمله برگزاری نمایشگاه دائمی کتاب در قشم، جوانان را هدایت کنند.

مدیر آموزش و پرورش قشم نیز در این نشست گفت: ۱۹ مدرسهفرسوده در بخش مرکزی قشم از جمله هشت مدرسه در شهر قشم، سه باب مدرسه در شهر درگهان و هشت مدرسه نیز در روستاهای این بخش به نوسازی نیاز دارند.

بهرام پور اشرف ادامه داد: به دلیل کمبود فضاهای آموزشی، ۱۶ باب از مدراس قشم دوشیفته هستند و نبود آزمایشگاه، عدم تجهیزات مناسب برای مراکز مشاوره ای، نا مناسب بودن سالن های ورزشی و کمبود نیروی انسانی از جمله مشکلات آموزش و پرورش قشم می باشند.

بنا به این گزارش، حمید رضا مومنی در نخستین روزهای تصدی مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد قشم و همزمان با تعطیلات نوروز ۹۴ در بازدید از مدارس شهر قشم و درگهان، خواستار احیای تشکیل جلسات شورای فرهنگی در این منطقه با هدف بررسی مشکلات حوزه فرهنگ به ویژه آموزش و پرورش شده بود که نخستین نشست این شورا با حضور مسئولین مرتبط در سالن مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.