مدارس جزیره قشم از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ حضوری می شود

روسای ادارات آموزش و پرورش قشم جزئیات حضوری شدن مدارس در سال ۱۴۰۱ را اعلام کردند. مدیر آموزش و پرورش قشم در جلسه هماهنگی شورای معاونین این اداره گفت :با اجرای ابلاغیه جدید از روز یکشنبه چهاردهم فروردین همه دانش آموزان و معلمان و عوامل اجرایی مدارس برابر برنامه هفتگی عادی مدرسه الزاما در مدارس […]

روسای ادارات آموزش و پرورش قشم جزئیات حضوری شدن مدارس در سال ۱۴۰۱ را اعلام کردند.

مدیر آموزش و پرورش قشم در جلسه هماهنگی شورای معاونین این اداره گفت :با اجرای ابلاغیه جدید از روز یکشنبه چهاردهم فروردین همه دانش آموزان و معلمان و عوامل اجرایی مدارس برابر برنامه هفتگی عادی مدرسه الزاما در مدارس حضور خواهند یافت.

حسین دیرباز  استفاده از ماسک و تهویه  کلاس را مهمترین اقدام بهداشتی در برگزاری کلاس های حضور عنوان کرد و افزود : در راستای بازگشایی مدارس، تیم های نظارتی از اداره کل و کارشناسان مدیریت شهرستان به طور مستمر از مدارس بازدید بعمل خواهند آورد.

وی ادامه داد :حضور غیاب دانش آموزان و همچنین عوامل آموزشی و اجرایی مدارس روزانه بطور مرتب و مستمر انجام وبا هرگونه غیبت غیر موجه برابر مقررات و آیین نامه اجرایی مدارس برخورد می شود و تدریس رسمی همکاران برابر ابلاغ پرسنلی و برنامه هفتگی مدرسه صرفا بصورت حضوری در کلاس انجام خواهد شد.

دیرباز با بیان اینکه  از این پس هیچ گونه آموزش و تدریس رسمی روزانه مطالب درسی در بستر شاد و سایر پلتفرم ها توسط همکاران انجام نخواهد شد ، گفت : هیچ گونه قید و شرطی در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان برای حضور در مدرسه نیست و تشویق مقتضی برای تکمیل واکسیناسیون دانش آموزان توسط مراقبین سلامت و مدیران مدارس انجام می شود اما واکسیناسیون عوامل آموزشی و اجرایی مدارس الزامی است.

وی افزود :مدیران محترم مدارس مکلفند در فرصت باقی مانده تا چهاردهم فروردین ماه با هماهنگی و کارسازی انجمن اولیا و مربیان مدارس و بدون تشریفات طولانی نسبت به هماهنگی و قرارداد و راه اندازی سرویس های ایاب و ذهاب دانش آموزان در مدارس شهری اقدام نمایند.

سید مسلم دریانورد رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب نیز در این رابطه گفت: بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا جهت تداوم فعالیت های آموزشی و پرورشی، همه مدارس از ۱۴ فروردین ماه به صورت حضوری بازگشایی می‌شوند و دانش‌آموزان شهاب و حرا نیز از ۱۴ فروردین در مدارس حضور پیدا می‌کنند.

دریانورد گفت: بر اجرای این مصوبه در همه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی نظارت خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب عنوان کرد: حضور عوامل اجرایی طبق برنامه هفتگی مدارس الزامی و تمامی فعالیت‌های تربیتی و آموزشی مربیان، آموزگاران، دبیران و هنرآموزان در همه مقاطع تحصیلی و تمام دروس به صورت حضوری و با رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، استفاده مناسب از ماسک و تهویه کلاس های درس انجام خواهد شد.

دریانورد اضافه کرد: دانش آموزان در مدرسه و کلاس درس طبق برنامه هفتگی حضور پیدا می کنند و در صورت غیبت غیر موجه ایشان مطابق آیین نامه اجرایی و سایر مقررات مربوطه مدارس اقدام گردد و همچنین دانش آموزان مبتلا به کرونا یا دارای علائم ابتلا به این ویروس یا داشتن بیماری زمینه ای با تایید پزشک و رضایت والدین می توانند از بستر شاد آموزش‌های لازم را دنبال کنند.

وی همچنین به استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد و افزود: مدیران باید در این زمینه با اعتماد سازی و اقناع سازی دانش آموزان و اولیا، این پیام را به گونه‌ای انتقال دهند تا زمینه‌های حضور حداکثری دانش آموزان فراهم شود.

دریانورد همچنین از تخصیص اعتبار جهت سرانه بهداشتی مدارس خبر داد و تاکید کرد: این اعتبار برای تهیه مواد ضد عفونی و تهیه ماسک اختصاص داده خواهد شد.