امروز

پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۳۱ قبل از ظهر

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته نسبت به افزایش نرخ بلیط قشم به بندرعباس واکنش نشان داد و گفت: شنیده ها حاکی از آن است که قرار است بهای بلیط قشم بندرعباس افزایش یابد در حالی که مردم شهرستان  این افزایش سالانه نرخ بلیط را قبول نداشته و مخالف هستند و مسئولین نیز از تحقق این مسئله جلوگیری کنند.

خظیب نماز جمعه قشم با اشاره به دهه امر به معروف و نهی از منکر به ضرورت همگانی شدن این موضوع  در جامعه اشاره کرد و گفت: از انجایی که امر به معروف و نهی از منکر ضامن تحقق واجبات و برچیده شدن گناه در جامعه است باید عزم عمومی برای این مسئله وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر در شروع ماه محرم اشاره کرد و در این زمینه اظهار داشت: هدف اصلی قیام امام حسین علیه السلام امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی افزود: امر به معروف ضامن تحقق واجبات و نهی از منکر ضامن برچیده شدن گناه در جامعه است اما متاسفانه در سطح جامعه به این مسئله مهم توجه زیادی نمی شود.

جوکار با اشاره به این مطلب که نباید صرفا امر به معروف و نهی از منکر در عفاف و حجاب خلاصه شود ادامه داد: در جامعه صدها مورد امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد که اغلب به انها توجهی نمی شود.

امام جمعه شهرستان قشم از مردم درخواست کرد برای کمک به این مسئله، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر را در محلات، مساجد، دانشگاه ها و مدارس، ادارات ، اسکله ها و بازارها با محویت افراد مومن، متدین و دلسوز تشکیل دهند.

وی افزود:در این صورت است که مسئله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به شکل ملموس و عینی قابل مشاهده خواهد بود.

خطیب نماز جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و گفت: ماه محرم ماه حزن و اندوه مسلمانان و تمامی آزاد اندیشان جهان است و عزاداری برای سیدالشهدا(ع) بین المللی و ماتمی جهانی است.

وی با اشاره به همایش پیرغلامان حسینی در بندرعباس اظهار کرد: در این همایش پیرغلامان حسینی از کشورهای مختلف با شور و عشق از ادیان و مذاهب مختلف حضور پیدا کرده بودند و ارادت و علاقه خود به سیدالشهدا(ع) را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام جوکار همچنین از برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی شهرستان قشم در ماه صفر خبرداد و گفت: در این همایش از پیر غلامان حسینی شهرستان قشم که سالهای طولانی برپا کننده مجالس حسینی بوده اند تجلیل بعمل خواهد آمد.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و ضمن تبریک این هفته به مجاهدان عرصه امنیت و آرامش در جامعه گفت: نیروی انتظامی در عرصه های مختلف در کنار مردم حضور دارد و مظهر اقتدار،  امنیت و آرامش در جامعه است.

وی افزود: مردم برای کمک و همراهی با نیروی انتظامی، با خودکنترلی و رعایت قوانین جامعه و قوانین اسلام، پلیس خود باشند.

حجت الاسلام والسلمین جوکار به منع رئیس دولت نهم و دهم از حضور در انتخابات توسط مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری با هدف حفظ وحدت در جامعه و جلوگیری از دو قطبی شدن جو جامعه رئیس دولت نهم و دهم را از حضور در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری منع کردند.

وی با اشاره به این مطلب که در زمان امام راحل(ع) نیز نظیر این موضوع وجود داشت ادامه داد: وقتی امام المسلمین تشخیص می دهند که حضور یک نفر در یک عرصه موجب تنش و ایجاد اختلاف می شود و مصلحت جامعه به خطر می افتد حکم می کنند که مقام معظم رهبری نیز حکم کردند.

امام جمعه قشم ضمن تشکر از مصلحت اندیشی مقام معظم رهبری، از رئیس دولت نهم و دهم نیز بواسطه پذیرش حکم رهبری تشکر کرد و افزود: ای کاش این فرد پیش از آنکه مقام معظم رهبری در تریبون عمومی اعلام کردند کنار می رفت و به سفرهای استانی خود ادامه نمی داد.

حجت الاسلام جوکار در ادامه به هجرت امام راحل از عراق به پاریس اشاره کرد و گفت: امام راحل در فرانسه نیز سکوت نکردند و از پاریس انقلاب را مدیریت کردند و در بازگشت به کشور انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

وی همچنین به آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات دقیق پایه و مبنای برنامه ریزی دقیق برای جامعه است.

جوکار با تاکید بر ضرورت ارائه آمار صحیح در شهرستان قشم توسط مردم جزیره گفت: ازآنجائی که برای برنامه ریزی بهتر نیاز به آمار جامع و صحیح وجود دارد مردم در سطح شهرستان با حساسیت بیشتری فرم های آماری را پر نمایند.

امام جمعه قشم به ۱۰ مهر و روز جهانی سالمندان نیز اشاره کرد و گفت: تکریم سالمندان و احترام به انان مورد تاکید قرآن کریم و مورد سفارش نبی اکرم(ص) بوده است.

وی گفت: سالمندان باید روی چشم و سر فرزندان خود جای داشته باشند و همچنین فرزندان از سپردن پدر و مادران خود به سرای سالمندان پرهیز کنند.

خطیب نماز جمعه قشم در ادامه نسبت به افزایش نرخ بلیط قشم به بندرعباس واکنش نشان داد و گفت: شنیده ها حاکی از آن است که قرار است بهای بلیط قشم بندرعباس افزایش یابد در حالی که مردم شهرستان  این افزایش سالانه نرخ بلیط را قبول نداشته و مخالف هستند و مسئولین نیز از تحقق این مسئله جلوگیری کنند.

وی به عرضه لباس های ضد ارزشی در سطح جامعه نیز اشاره کرد و گفت: مردم دقت داشته باشند و از خرید محصولات ضد فرهنگی و ضد ارزشی خودداری و با این حرکت زشت مقابله کنند.

امام جمعه شهرستان قشم در پایان خطبه های نماز جمعه ضمن تشکر از سازمان منطقه آزاد برای لغو مسابقه دوچرخه سواری بانوان گفت: چنین طرح هایی مقابله با فتوای ولی فقیه و مراجع است و در صورت مشاهده به شکل جدی برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در خطبه اول نماز جمعه به ادامه بحث سلسله وار سبک زندگی اسلامی با محوریت تربیت فرزند با موضوع وظایف پدر و مادر در قبال فرزندان خود پرداخت و گفت: یکی از وظایف پدر و مادر برای تربیت دینی شرکت دادن فرزند در مراسمات دینی و مذهبی است.

وی گفت: اگر می خواهیم کودکان ما در روال اسلام و دین مقدس و سیره اهل بیت علیهم السلام تربیت شوند یکی از راه های آن همراه بردن کودک به مجالس دینی و مذهبی است.

جوکار گفت: برای حضور کودک در مجالس و محافل دینی نیاز است شرایط ویژه او بوجود آید تا کودک به آمدن در مجالس ترغیب شود.

وی افزود: دشمن تمام تلاش خود را برای بازداری کودک و نوجوان ما از حضور در مساجد و محافل مذهبی به کار بسته است که نیاز است در این زمینه پدران و مادران آگاهی داشته باشند.

امام جمعه قشم در ادامه به برخی شبهات پدید آمده در سطح جامعه در آستانه ماه محرم اشاره کرد و گفت: این شبهات برای سست کردن عقاید دینی توسط کسانی در حال نشر هستند که در کشورهای منطقه نظیر یمن، سوریه و بحرین در حال کودک کشی هستند.

وی گفت: دشمن از مجالس که موجب بصیرت افزایی و تخریب کاخ های طاغوت و استکبار می شود هراس دارد و برای جلوگیری از این تشکیل این مراسمات دست به ایجاد شبهه و منتشر کردن آن در سطح جامعه زده است.

جوکار افزود: بزرگترین درس عاشورا استکبار ستیزی بود که امام راحل نیز با الگو گرفتن از قیام عاشورا نهضت انقلاب را بوجود آوردند و پایه های کاخ طاغوت زمان را سرنگون کردند.

 

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=16394
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

  1. سجادخشاب

    با بالا بردن بهای بلیط همه ی مردم قشم دچار مشکل میشوند
    ۱٫جزب مسافر وبومی های خود بندرعباس کم میشودیعنی اقتصاد وخریدوفروش دادوستد مختل میشود.
    ۲٫رفت وامدبرای خود بومیهاوکسانی که ساکن قشم هستن بسیار سخت میشود.
    نتیجه میگیریم که این عمل نتنها خوب ومفید نیست بلکه باعث ازبین رفتن رونق قشم میشود .پس مصعولین باید جلو این عمل رابایدگرفت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی