مخالفت شدید استاندار هرمزگان با افزایش عوارض ورودی مناطق آزاد

استاندار هرمزگان گفت: مناطق آزاد زیر نظر استان هستند و در هر جا که اقدامی علیه امنیت استان صورت گیرد خواه افزایش عوارض باشد و یا هر چیزی دیگر، جلوی آن را می‌گیریم. جاسم جادری صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه اهل سیاسی کاری نیست و پشت پرده با کسی زد و […]

استاندار هرمزگان گفت: مناطق آزاد زیر نظر استان هستند و در هر جا که اقدامی علیه امنیت استان صورت گیرد خواه افزایش عوارض باشد و یا هر چیزی دیگر، جلوی آن را می‌گیریم.

جاسم جادری صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه اهل سیاسی کاری نیست و پشت پرده با کسی زد و بند نداشته و ندارد، اظهار داشت: باید همه شفاف باشیم.

وی به سفر استاندار مانگستائو قزاقستان اشاره و اضافه کرد: استاندار مذکور از پیشرفت‌های ایران و بندرعباس منقلب شده بود.

جادری اضافه کرد: در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، انرژی و تجاری رایزنی‌های خوبی با استاندار مانگستائو شد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: نسبت درآمدهای استانی که برای استان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است را به یک هزار میلیارد تومان کاهش داده‌ایم و اگر بیشتر از این درآمد مازاد داشته باشیم ۵۰ درصد آن به هرمزگان اختصاص می‌یابد.

به گفته جادری اعتبارات استان نیز در پی رایزنی‌ها از ۲۰۳ میلیارد تومان به ۳۴۱ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه هرمزگان استانی پر مسئله است، اضافه کرد: به فرموده مقام معظم رهبری تنها با کار جهادی است که می‌توان عقب افتادگی‌ها را جبران کرد.

جادری ادامه داد: مناطق آزاد زیر نظر استان هرمزگان هستند و در هر جا که اقدامی بر علیه امنیت استان صورت گیرد خواه افزایش عوارض باشد و یا هر چیزی دیگر جلوی آن را می‌گیریم.

وی افزود: در همین راستا شورای تامین برگزار شده است و با وزیر کشور تماس گرفته‌ایم و به شدت خواهان جلوگیری افزایش تعرفه ورود خودرو به کیش و قشم شده‌ایم.

استاندار هرمزگان گفت: مگر قشم چه دارد که باید هر خودرو برای ورود به این جزیره عوارض بپردازد.

وی بیان داشت: اینکه گفته شود ما در مناطق آزاد همانند مدیریت سابق زمین برای فروختن با هدف تامین اعتبارات نداریم حرف درستی نیست.

جادری اضافه کرد: اگر در گذشته در مناطق آزاد غارت صورت گرفته نباید حالا با غارت مردم آن را جبران کرد.

وی گفت: با حجم اعتبارات اختصاص یافته به استان نمی‌شود هیچ کاری انجام داد و اگر کار و تلاش نکنیم باید همانند دوم خردادی‌ها فقط گفتار درمانی کنیم.

استاندار هرمزگان در پایان به توجه مدیران به مسائل مرتبط با امور گردشگری در ایام نوروز تاکید کرد.