امروز

شنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۷:۵۸ قبل از ظهر

امام جمعه موقت قشم با تاکید بر اینکه منابر در ماه محرم مروج تفکر انقلابی باشند، گفت: یک منبری انقلابی باید تحرک داشته باشد و تقویت و حفظ جایگاه ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار دهد.

حجت الاسلام احمد غلامی امام جمعه موقت قشم با اشاره به نقش مجالس سوگواری اباعبدالله در معرفت افزایی جامعه گفت: به وضوح روشن است که مجالس سیدالشهدا(ع) معرفت افزاست و معارف بیان شده در این مجالس سبب ارتقای معرفت دینی عزاداران و شناخت آنان نسبت به ائمه اطهار(ع) و به ویژه فلسفه قیام عاشورا می شود.

وی از مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) به عنوان کلاس درس یاد کرد و افزود: این گونه مجالس در نوع خود بهترین فرصت برای بصیرت افزایی افراد است.

امام جمعه موقت قشم با اشاره به وظایف مبلغان و روحانیان در منابر تصریح کرد: مخاطب شناسی یکی از نیازهای جامعه بوده و مبلغان باید مباحث خود را بر اساس نیاز جامعه بیان کنند.

حجت الاسلام غلامی در ادامه با اشاره به ویژگی های یک منبر خوب اضافه کرد: یک منبر خوب باید به بیان نکات تربیتی و پرداختن به مشکلات محل تبلیغ، بیان خوبی های جامعه و امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره به بدعت ها و انحرافات احتمالی در مجالس عزای امام حسین (ع) و وظیفه هیئات مذهبی در مقابله با بدعت ها و انحرافات افزود: بدعت ها و انحرافات همیشه بوده، بنابراین باید در راستای از بین بردن این بدعت ها بکوشیم و مردم را از خرافات و آسیب های عزاداری آگاه و بصیرت افزایی کنیم.

رییس تبلیغات اسلامی قشم به وظیفه اصلی هیئات مذهبی در مقابل بدعت ها و خرافات احتمالی بین هیئات مذهبی اشاره داشت و گفت: هیئات مذهبی معارف ناب اسلامی را بدون پیرایه، مستند و از منابع معتبر به عزاداران منتقل کنند که تحقق این امر، مهمترین روش برای جلوگیری از بروز آسیب و بدعت ها در بین هیئات مذهبی است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: هیچ منبری سکولار نمی شود، شاید برخی افراد دروغین در این کسوت فعالیت کنند و مسیر عزاداری، منبر و سخنرانی را منحرف کنند تا به اهداف خود برسند، اما باید مواظب بود تا غیر از دین را جزء دین نکنند و در راستای حفظ روح مجالس بکوشیم.

حجت الاسلام غلامی گفت: این گونه نیست که سخنران و منبری به منبر برود و روضه اش را بخواند و کاری به مسائل نظام و مباحث سیاسی نداشته باشد، منبری انقلابی به بیان مباحث عبادی، اخلاقی و سیاسی می پردازد، چرا که نظام برای ما ایرانیان مقدس است و در راستای حفظ آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

امام جمعه موقت قشم اضافه کرد: امروز عده ای به دنبال تضعیف نظام هستند و روحانیان نقش مهمی در تقویت نظام و رصد آسیب های احتمالی در جهت تضعیف نظام دارند و می توانند در این راستا موفق عمل کنند.

وی بیان داشت: منبری ها دین شناس و اسلام شناس هستند، بنابراین یک منبری نمی تواند بگوید من تنها منبر می روم و کاری به دیگر مسائل ندارم، اگر این گونه باشد و تنها منبر برود و دیگر مسائل توجهی نکند عملکردش همچون ضبط صوتی بیش نیست.

رییس تبلیغات اسلامی قشم گفت: یک منبری انقلابی باید تحرک داشته باشد و مروج تفکر انقلابی باشد، منابر باید ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار دهد، روحانی که از مردم جدا و منبری خشک و بی روح داشته باشد منبرش نتیجه معکوس دارد./رسا

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=23793
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی