امروز

پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۵۱ بعد از ظهر

محمود گودرزی در نشست مدیران کل ورزش و جوانان استانها که در شهرستان قشم برگزار شده بود گفت : مایوس کنندگان اصلی ترین نقش را در آسیبهای اجتماعی و گرایش جوانان به انحرافات مختلف را دارند و مقصر ترین افراد هستند.
وی با بیان اینکه شعار محوری دولت یازدهم امید بخشی است افزود : بخش عمده ای از مشکلات و آسیبهای اجتماعی ناشی از یاس و سرخوردگی است که نامیدی علت علل و مبنایی ترین عنصر در بزه ، آسیبهای اجتماعی تلقی می شود .
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت : مایوس کنندگان اصلی ترین نقش را در آسیبهای اجتماعی و گرایش جوانان به انحرافات مختلف را دارند و مقصر ترین افراد هستند.
وی با اشاره به تلاش دولت برای احیای امید در جامعه بیان داشت :دولت تدبیر و امید به دنبال این است که احیا کند مسئله به نام امید را ، امید به زندگی و امید به آینده و نشاط و شادمانی و عنایت بفرمائید ، چه گروه ها و چه کسانی با منقولات اجتماعی و سیاسی ، اجتماعی و جناحی چه برخوردهای را برای تخریب این امیدواری می کنند.
گودرزی اضافه کرد : برخی از رسانه ها جمعی و گروهی که فراگیر هستند نقشی بسزایی در مایوس کردن آحاد جامعه و خصوصا جوانان دارند و به دنبال سیاه نمایی هستند .
وی با انتقاد از برخی از رسانه ها خاطر نشان کرد : بعضی از رسانه ها اگر دولت اقدامی را در جهت فقر زدایی انجام می دهد این را وارونه جلوه می دهند در جهت آرام سازی جامعه جور دیگری رفتار می کنند و به عنوان دفاع از حاکمیت بخشی را تخریب می کنند و نا امید می کنند .
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد : برای مثال اگر توفیقی در مساله تحریمها اتفاق بیفتد ، تلاش می کنند تا این را به عنوان یک شکست تلقی کنند یا در جامعه جا بیندازند ، جامعه ای که به طور مداوم از سایر کشورها آسیب می بیند و از قدرتها شکست می خورد .
وی افزود : این نا امیدی منشا تمام این آسیب هایی است که ما اکنون می بینیم و حتی این رسانه ها برای منافع حزبی تلاش می کنند تا بیشتر ناکار آمدی را جلوه بدهند و هر توفیقی را به شکست تحلیل کنند که این ریشه بخش عمده ای از مسائل و مشکلات ما را تشکیل می دهد .
گودرزی اظهار داشت :در ماه های اخیر چه اتفاقات میمون و مبارکی رخ داده که ببینید چگونه معکوس می شود و توفیقات به چه نحو بیان می شود ، طبیعی است جوانی که در این جامعه ای زندگی می کند که همواره یاس و نامیدی به او تزریق می شود تمایلی به ماندگاری در این جامعه نخواهد داشت و فرار مغزها اتفاق می افتد و این رسانه ها همین فرار مغزها را به عنوان یک موضوع دولتی نگاه می کنند و شروع به تخریب دولت و سیستم اجرایی کشور می کنند.
وی افزود : البته سیاه نمایی ها از دید مردم به نحو دیگری است و مردم امیدوار هستند که برای مثال سیر مهاجرت نخبگان کاهش پیدا کرده که این جای قدردانی دارد کسانی که این را مدیریت کرده اند و مجموعه ای که توانسته است امید را در جامعه زنده کند به نحوی که جوان احساس کند در این کشور آینده ای دارد .
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد : البته نمی شود منکر نارسایی ها ، کاستی ها و کمبودها و محدودیت منابع شد اگر کسی چنین فکری کند به نظر من بیمار است یا دچار توهماتی است که زیادی خوشبین است که نباید افراطی به آن شکل و نه افراط از این سمت باشد و باید منطقی نگاه کرد و در واقع مسائل اجتماعی را عاقلانه تحلیل کرد .
وی تصریح کرد : امیدوار هستم که بخشی از رسانه ها که از بیت المال مسلمین ارتزاق می کنند توجه داشته باشند که کاشتن تخم یاس به همه آسیب خواهد زد و باید از این موضعگیری پرهیز کنند .
گودرزی با بیان اینکه ماموریت وزارت ورزش و جوانان تحقق یا توسعه ورزش و امور جوانان است گفت : هر دو مسئله اولی هستند که نباید هر کدام در سایه دیگری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه منابعی که در اختیار جوانان بوده شفاف نبوده و هنوز هم شفاف نیست خاطر نشان کرد : اگر این منابع شفاف سازی هم بشود سهم محدودی خواهد شد و خواهد بود و پاسخگوی نیازهای جوانان نیست .
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به وجود دستگاه های متعددی که ماموریت آنها رسیدگی به یک بخشی از مطالبات جوانان است اظهار داشت : متاسفانه ما باید پاسخگوی کم کاری یا عدم فعالیت آن بخش ها باشیم برای مثال وزارت رفاه یا صدا و سیما که ایجاد گفتمان و فضای مناسب گفتگو پیرامون مسئله جوانان از وظایف اصلی صدا وسیما است که این نهاد در جلسات کاری ستاد سازماندهی کمترین حضور را داشته و فقط یک جلسه حضور داشته و این چگونه می شود که این نهادی که مبلغ اندیشه های این نظام است کمترین وقت را بگذارد و خودش هر گونه که می اندیشد عمل بکند که این جای گلایه دارد .
وی ادامه داد : وزارتخانه های زیادی هستند که باید پاسخ بگویند ، بخش هایی هستند که باید اشتغال ایجاد کنند ، بخش های فرهنگی و تعلیم و تربیتی باید پاسخ بدهند و وظیفه مدیران کل ورزش و جوانان آشنا سازی آنان با وظیفه شان و مطالباتی که شما نمایندگی از جوانان داشته باشید و در ادرات کل ما باید این موضوع به صورت مضاعف پیگیری شود .
گودرزی با اظهار تاسف از عدم فعالیت بعضی از استانها در خصوص برنامه های جوانان گفت : متاسفانه بعضی از استانهای ما هیچ گونه فعالیتی نداشته اند پس وقتی که خود شما هیچ فعالیتی نداشته اید چگونه می توانید از دیگران مطالبات داشته باشید که این رویکرد باید تغییر کند که این اسباب شرمندگی است و البته اشکال ندارد که ما از این طریق بدانیم که عملکردمان چیست .
وی با انتقاد از نگاه صرف ورزشی در ادارت کل ورزش و جوانان بیان داشت : پارادایم نگاه صرف ورزشی نگاه مطلوب و صحیحی نیست که باید این دید تغییر کند و مسئله جوانان باید در اولویت بالای حوزه کاری ما قرار گیرد و در اداره کل استان نباید مطلقا به این موضوع بی توجهی شود .
وزیر ورزش و جوانان در خصوص بودجه ورزش و جوانان عنوان کرد : امیدواریم دولت بزرگوار عنایت خاصی به بودجه جوانان داشته باشد که با توجه به محدودیتهای منابعی که داریم و با همه این محدودیتها سهم جوانان را به طور خاص ببینیم و ما هم باید سهم ناچیز جوانان را کمی افزایش بدهیم تا در سال ۹۵ بیشتر بتوانیم فعالیت بهتری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در ادارت کل تلاش شده تا ورزشی ها در راس امور قرار بگیرد خاطر نشان کرد : این جفای به جوانان شده و باید تلاش کرد تا این معضل جبران شود و این آمارهای نه چندان مناسب و غیر زیبنده برای جوانان تغییر کند.
گودرزی گفت : نکته ای که رییس جمهور همواره تاکید کرده اند این است که دولتها به تنهایی توانایی حل مشکلات اجتماعی را ندارد و ایشان همواره واگذاری امور به مردم را خواستار شده اند .
وی یکی از راه ها سازماندهی امورات جوانان را سازمانهای مردم نهاد عنوان کرد و افزود : سازمانهای مردم نهاد بهترین راه حل برای اجرایی شدن امورات جوانان است که باید کما و کیفا مورد پیگیری قرار گیرد و در همین گروه ها توانمندی جوانان افزایش پیدا می کند .
وی در پایان گفت : نباید به جوانان به عنوان یک تهدید نگاه شود بلکه باید به عنوان یک فرصت به آنان نگاه شود ، فرصتی که بسیار هم مغتنم است چرا که هر گاه به آن اعتماد شده کارهای بزرگی را انجام داده اند .

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13641
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی