ماموستا بیضاوی: تنها راهبرد مقابله با جریان‌های تکفیری و مقابله با استکبار وحدت است

ماموستا عبدالقادر بیضاوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با تاکید بر اینکه هم اکنون مهترین چالش‌ و مانع پیش روی وحدت اسلامی، نبود اتحاد در بین پیروان مذاهب اسلامی است اظهار داشت: خوشبختانه هفته وحدت توسط امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نامگذاری و احیاء شده و امید است تا وسیله‌ای برای اتحاد بیشتر […]

ماموستا عبدالقادر بیضاوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با تاکید بر اینکه هم اکنون مهترین چالش‌ و مانع پیش روی وحدت اسلامی، نبود اتحاد در بین پیروان مذاهب اسلامی است اظهار داشت: خوشبختانه هفته وحدت توسط امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نامگذاری و احیاء شده و امید است تا وسیله‌ای برای اتحاد بیشتر مسلمانان با یکدیگر باشد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه تصریح کرد: بی‌شک اگر شیعه و سنی در مقابل دشمن واحد خود وحدت نداشته باشند دین مبین اسلام در خطر افتاده و مسلمانان ضعیف می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید اختلافات جزئی بین خود را کنار بگذارند، بیان کرد: در این رابطه استکبار جهانی، دشمن شیعه و سنی بوده و دشمن فرقه خاصی نیست چون آنها با دین مبین اسلام و قرآن کریم مخالف هستند بنابراین مسلمانان باید با یکدیگر یکدل بوده تا بتوانند به حرکت و زندگی خود ادامه بدهند.

بیضاوی تنها راه حل و راهبرد مقابله با جریان‌های تکفیری و مقابله با استکبار را اتحاد و وحدت دانست و افزود: بی‌تردید اگر مسلمانان شیعه و سنی وحدت خود را حفظ کنند کسی نمی‌تواند به آنها رخنه کند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود از نزاع بپرهیزید چون در این صورت ضعیف شده و دشمن در صفوف شما نفوذ می‌کند بنابراین اگر پیروان مذاهب اسلامی با یکدیگر متحد باشند هیچ گروه‌ تکفیری یارای دخالت ندارد.

به گفته بیضاوی با توجه به اینکه مسلمانان محب حضرت رسول اکرم(ص) بوده و قدرت‌های اجنبی و استکباری دشمن ایشان و اسلام هستند، بنابراین باید بیش از پیش در معرفی سیره نبی‌مکرم اسلام(ص) در عرصه بین‌المللی تلاش کرد.

انتهای پیام/