لبخند گردشگران به کرونا در تور گردشگری قشم/ گردهمایی ۴۶۰ نفری در تنگه چاهکوه بدون ماسک

 ۴۶۰ نفر از هموطنانمان چند روز پیش در قالب تور گردشکری با حضور در تنگه چاهکوه، یکی از زیباترین شگفتی‌های جزیره قشم، بدون استفاده از ماسک صحنه‌هایی را از خود به یادگار گذاشتند‌ که تنها می‌توان از آن به عنوان لبخند به کرونا نام برد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، علی‌رغم توصیه‌های هر روزه […]

 ۴۶۰ نفر از هموطنانمان چند روز پیش در قالب تور گردشکری با حضور در تنگه چاهکوه، یکی از زیباترین شگفتی‌های جزیره قشم، بدون استفاده از ماسک صحنه‌هایی را از خود به یادگار گذاشتند‌ که تنها می‌توان از آن به عنوان لبخند به کرونا نام برد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، علی‌رغم توصیه‌های هر روزه ستاد کرونای کشور برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با هدف‌گذاری از شرایط سخت و رسیدن به شرایط مناسب زندگی، متاسفانه تنها در یکی از تورهای گردشگری ۴۶۰ تن از هموطنانمان در قالب تور در سفر به جزیره قشم و حضور در تنگه چاهکوه به عنوان یکی از زیباترین شگفتی‌های جزیره قشم، بدون استفاده از ماسک، به هیچ یک از شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با جلوگیری از ویروس کرونا اعتنایی نکردند.

رفتار این ۴۶۰ گردشگر به نحوی بود که می‌شود از آن به عنوان اقدامی برای تغییر رنگ آبی کرونایی شهرستان قشم یاد کرد.

فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی در مورد سفر این تور ۴۶۰ نفره گردشگری به جزیره قشم، موجی از نگرانی‌ها از افزایش افراد مبتلا به کووید ۱۹ در این منطقه را به همراه داشته است.

شمار افراد کرونایی قشم سه برابر شد

دکتر حمید رضا بهزادی مدیر شبکه بهداشت و‌ درمان شهرستان قشم روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با ابراز تاسف از اقدام خلاف قانون گردشگران در سفر به این‌ جزیره، نگرانی تیم بیمارستانی از ورود موج جدید ویروس کرونا را اعلام‌ کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم، اعلام‌ کرد: متاسفانه با سفر چند روزه گردشگران به قشم، درصد موارد کرونایی مثبت این منطقه، سه برابر شده و بخشی از این افراد را فعالان اقتصادی جزیره تشکیل می‌دهند که در تست‌گیری‌های اخیر شناسایی شدند.

حمیدرضا بهزادی با اعلام نگرانی از شروع یک پیک جدید ویروس کرونا در قشم، افزود: از همه مردم منطقه انتظار داریم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه زدن‌ ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، مانع از تغییر رنگ آبی کرونایی قشم شوند.

وی گفت: موارد افراد کرونایی بستری در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم افزایش یافته و بعد از دوم آذرماه که هیچ فوتی کرونایی در قشم‌ نداشتیم، متاسفانه یک نفر در بهمن‌ماه جان خود را به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ از دست داد.

وی همچنین از برنامه تست‌گیری از صنوف مختلف در شهرستان قشم به عنوان اقدامی برای شناسایی موارد مثبت کرونایی و مداوای آنان پیش از فراگیر شدن دوباره کووید ۱۹ در قشم‌ نام برد.
تست کرونا از ۸۰۰ کسبه قشم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم همچنین از آغاز تست‌گیری صنوف مختلف در این‌ جزیره با انجام بیش از ۸۰۰ مورد آزمایش خبر داد و گفت: تست‌گیری کرونایی از صنوف مختلف با هدف شناسایی موارد مثبت و کمک به قطع زنجیره این ویروس انجام می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه موارد مثبت افراد مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل مسافرت‌های چند روز تعطیلی اواخر دی‌ماه و سفر گردشگران در بهمن ماه به این جزیره، افزایش یافته است.

به گفته بهزادی، افراد دارای علایم مثبت کرونایی در شهرستان قشم با هدف ارائه خدمات درمانی و بهبودی کامل، قرنطینه خواهند شد.

لغو مجوز فعالیت متخلفان حوزه گردشگری قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در واکنش به حضور تور ۴۶۰ نفره گردشگران در تنگه چاهکوه، گفت: مجوز فعالان متخلف گردشگری مستقر در جزیره قشم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند تا پایان فروردین لغو خواهد شد.

مرتضی شیخ زاده با اعلام اینکه صنعت گردشگری قشم در سایه احترام به پروتکل‌های ستاد ملی کرونا و رعایت موازین بهداشتی فعال خواهد بود، افزود: مجوز فعالیت گردشگری این‌ جزیره که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و یا مازاد بر ظرفیت خود پذیرش داشته باشند تا پایان فروردین‌ماه لغو و با هماهنگی ستاد کرونا، پلمب خواهند شد.

وی گفت: از هموطنانی که قشم را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند، انتظار داریم با رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا، به حقوق مردم جزیره به عنوان میزبان احترام بگذارند.

به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و‌ گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، براساس هماهنگی انجام شده با ستاد کرونا و مقام قضایی شهرستان قشم، با گردشگرانی که در قالب گروه‌های بزرگ و فاقد امکانات لازم برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در جزیره قشم و اماکن گردشگری این‌ جزیره تردد می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.

متاسفانه مدیر یکی از تورهای گردشگری جزیره قشم هم با حضور در جمع این افراد در تنگه چاهکو و‌ خرسندی از حضور بزرگترین تور جزیره با ۴۶۰ گردشگر، از ادامه حضور این افراد در روزهای بعد و در سایت‌های دیگر گردشگری قشم سخن می‌گفت.

تنها چیزی که در همایش بزرگ ۴۶۰ نفره گردشگران در تنگه چاهکوه جزیره قشم دیده نمی‌شد، نگرانی از ابتلا به کووید ۱۹ بود.

به طور حتم کرونا میهمان یکی دو روزه ما نیست و همانطور که یکسال پیش پای این ویروس کشنده به کشورمان باز شد، پیش‌بینی می‌شود تا مدت‌ها باید زندگی در شرایط کرونایی را با این ویروس ادامه دهیم.

تنها راه کمک به فعالیت‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت گردشگری در جای جای ایران از جمله جزیره زیبای قشم، رعایت دقیق و‌ کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه‌ مردم به ویژه گردشگران است تا هیچ صنفی به دلیل جلوگیری از سفرها با مشکل مواجه نشود.