کشف یک میلیون سوخت قاچاق در آبهای قشم

سرهنگ عبدالحسین حیدری در گفت و گو با خبرنگار هرمز آنلاین از کشف یک میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط ناوتیپ رزمی ۱۱۲ ذوالفقار سپاه خبر داد.  وی افزود : این محموله در آبهای سرزمینی توسط یک کشتی خارجی در ۳۰ مایلی شرقی جزیره قشم که قصد خروج از آبهای سرزمینی داشت حمل می شد . […]

سرهنگ عبدالحسین حیدری در گفت و گو با خبرنگار هرمز آنلاین از کشف یک میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط ناوتیپ رزمی ۱۱۲ ذوالفقار سپاه خبر داد.  وی افزود : این محموله در آبهای سرزمینی توسط یک کشتی خارجی در ۳۰ مایلی شرقی جزیره قشم که قصد خروج از آبهای سرزمینی داشت حمل می شد .

فرمانده ناوتیپ ۱۱۲ ذوالفقار سپاه اظهار داشت : سوختگیری این گونه کشتی ها  با لنج و قایقهای سبک انجام می گرد و این کشتی به همراه ۱۰ نفر تابعه خارجی برای انجام مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح تحویل داده شدند.

روز شنبه نهم فروردین ماه جاری نیز در آبهای جزیره قشم حوالی جزیره هنگام افزون بر۱۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از یک فروند لنج توسط ماموران توقیف و ۹ نفر متهم هم دستگیر شده بودند.

از ابتدای سال تا کنون نیز  افزون بر۳۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و سه فروند شناور همراه با ۲۳ متهم توسط پایگاه دریابانی قشم  توقیف و دستگیر شده اند.