کاهش عوارض ورودی ، جلو گیری از تعدیل و بیمه روستائیان اقدامات سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این سازمان برای تامین هزینه بیمه تمامی روستائیان، کشاورزان و صیادان واجد شرایط خبر داد. مهندس علی اکبر شعبانی فرد در نشست با دکتر حمید کلانتری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و صیادان در قشم با بیان این مطلب گفت: تمامی روستائیان جزیره قشم اعم از کشاورزان […]

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این سازمان برای تامین هزینه بیمه تمامی روستائیان، کشاورزان و صیادان واجد شرایط خبر داد.

مهندس علی اکبر شعبانی فرد در نشست با دکتر حمید کلانتری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و صیادان در قشم با بیان این مطلب گفت: تمامی روستائیان جزیره قشم اعم از کشاورزان و صیادان واجد شرایط با تامین هزینه از سوی این سازمان به مدت دو سال بیمه خواهند شد.

وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان نیز نسبت به تحت پوشش قراردادن تمامی روستائیان واجد شرایط در منطقه آزاد قشم اقدام خواهد نمود.

به گفته سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، صندوق بیمه اجتماعی با جلب مشارکت کارگزاران تحت پوشش خود و یا ایجاد کارگزاری جدید طی مدت شش ماه می بایست نسبت به اجرای این توافقنامه اقدام نماید.

وی یادآور شد: براساس توافقنامه منعقد شده بین سازمان منطقه آزاد قشم و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و کشاورزان و صیادان، بیمه شدگان پس از دو سال متعهد به پرداخت سهم ۵ درصدی سهم بیمه خود خواهند بود.

بنا به این گزارش با توجه به تخمین جمعیت ۱۵هزار نفری روستائیان واجد شرایط بیمه در این توافقنامه، سهم آورده هر یک از بیمه شوندگان در سال جاری، ۲۱۶ هزار تومان خواهد بود.

بر اساس گزارش های رسیده از منابع آگاه سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم علاوه بر پیگیری  موضوع فوق  در خصوص کاهش عوارض ورودی گمرک لافت ، جلوگیری از تعدیل نیروهای سازمان منطقه آزاد و تغییر تعطیلی روز شنبه در سازمان منطقه آزاد نیز  تصمیم و اقدام موثری اتخاذ نموده است.