قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای ایام ماه مبارک رمضان ۳۰ هزار تن شکر ، ده هزار تن روغن نباتی و ۲۰ هزار تن ماکارونی در فروشگاههای زنجیره ای با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می شود. یزدان سیف امروز در نشست خبری در محل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: خرید تضمینی […]

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای ایام ماه مبارک رمضان ۳۰ هزار تن شکر ، ده هزار تن روغن نباتی و ۲۰ هزار تن ماکارونی در فروشگاههای زنجیره ای با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می شود.

یزدان سیف امروز در نشست خبری در محل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در سال جرای در مقایسه با سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشته است و  در سه هفته گذشته حدود ۹۲۸ هزار تن گندم به ارزش ۷۵۳ میلیارد تومان تضمینی خریداری شده است.

وی افزود : خرید گندم امسال صرفاً از کشاورزانی انجام می شود که اطلاعات آنها در سامانه پهنه بندی کشاورزان (سامانه خرید تضمینی گندم) ثبت شده باشد و افرادی که اطلاعات آنها در این سامانه تکمیل نیست عملاً امکان پرداخت وجه به آنها ممکن نیست .

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه تلاش داریم ۵۰ درصد از پول کشاورزان گندم کار را به روز پرداخت کنیم، ادامه داد: بر این اساس ۵۷۰ هزار تن گندم از کشاورزانی که اطلاعات آنها در سامانه خرید تضمینی گندم وجود دارد تحویل گرفته شده که ۵۰ درصد پول آنها به ارزش ۳۷۵ میلیارد تومان تا دو روز آینده پرداخت می شود .

وی درباره خرید تضمینی دانه های روغنی بویژه دانه روغنی کلزا گفت : تاکنون حدود ۴۸ هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است که پول کشاورزان تا پایان هفته پرداخت خواهد شد .

سیف افزود: در مدت مشابه سال گذشته ۱۹ هزار تن دانه روغنی کلزا خریداری شده بود که بر اساس برآوردهای انجام شده امسال در همین زمان میزان خرید یک و نیم برابر بیشتر شده است .

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : بر اساس هماهنگی های انجام شده با انجمن های صنفی روغن نباتی ، شکر ، ماکارونی ، برنج و فروشگاههای زنجیره ای بازار کم تنشی را از لحاظ قیمت کالاهای اساسی خواهیم داشت .

قیمت مصوب کالاهای اساسی در ماه رمضان

یزدان سیف در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار قیمت کالاهای اساسی را تصویب و اعلام کرده است افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ۳۰ هزار تن برنج با قیمت مصوب تنظیم بازار در فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی های مصرف کارگری عرضه می شود.

وی اظهار داشت: برای این ایام ۳۰ هزار تن شکر ، ده هزار تن روغن نباتی و ۲۰ هزار تن ماکارونی در فروشگاههای زنجیره ای با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار و تخفیفات صنفی عرضه می شود .

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه اداد: بر اساس توافق های انجام شده با انجمن صنفی تولید کنندگان ماکارونی نیز ۲۰ هزار تن ماکارونی با تخفیف ده تا ۱۵ درصد در فروشگاههای زنجیره ای عرضه می شود .

وی درباره قیمت این کالاهای اساسی گفت : برنج هندی ۱۱۲۱ برای مصرف کننده هر کیلو ۵۵۰۰ تومان ، برنج هندی pr11 با قیمت ۲۶۰۰ تومان ، برنج تایلندی هومالی با قیمت هر کیلو ۳۹۰۰ تومان و انواع روغن نباتی نیز با تخفیف ده درصدی در فروشگاههای زنجیره ای اتکا ، رفاه ، شهروند و تعاونی های مصرف در ایام ماه مبارک رمضان عرضه می شود.

تسنیم