قلعه «جعبر» از دست داعش آزاد شد/نیروهای کُرد به نزدیکی سد «الطبقه» رسیدند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که بیشتر عناصر آن کُرد هستند در ادامه عملیات پاکسازی نیمه شمالی و مرکزی استان الرقه توانستند با حملات همه جانبه به مواضع تروریستهای داعش در حومه جنوبی شهرک عین عیسی چندین شهرک و روستا را ازاد کنند. یک منبع میدانی اعلام […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که بیشتر عناصر آن کُرد هستند در ادامه عملیات پاکسازی نیمه شمالی و مرکزی استان الرقه توانستند با حملات همه جانبه به مواضع تروریستهای داعش در حومه جنوبی شهرک عین عیسی چندین شهرک و روستا را ازاد کنند.

یک منبع میدانی اعلام کرد که مناطق آزاد شده در حومه شهرک «تل سمن» واقع شده است؛ در این درگیریها ۲۰ تن از عناصر تروریستی داعش کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

اندازه واقعی   

با عقب نشینی عناصر داعش از این مناطق، مجموع مساحت پاکسازی شده در محور تل سمن به ۲۰ کیلومتر مربع افزایش یافت.

از محور جنوب غربی این منطقه خبرها حاکیست که تروریستها برای چندمین بار در هفته گذشته تلاش کردند روستاهای «جعبر شرقی و جعبر غربی» را دوباره اشغال کنند اما با مقاومت نیروهای کُرد این حملات دفع شده است.

تاکنون ۷۰ تن از عناصر تروریستی برای اشغال مجدد این دو روستا کشته و زخمی شده اند اما نیروهای کُرد همچنان ابتکار عمل را در این منطقه در دست دارند.

نیروهای دموکراتیک کرد درگیریهای چند روز گذشته مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات نظامی را به غنیمت گرفته اند.

 نیروهای کرد تا کنون با پیشروی سریع در محور غربی شهر الرقه موفق شده‌اند مساحت وسیعی از شرق رود فرات را که تحت اشغال داعش بود به محاصره درآورند و پاکسازی این مناطق را آعاز کنند. درگیریها در بخشهای شمالی، شمال غربی و غربی استان الرقه ادامه دارد.

منابع میدانی همچنین خبر دادند که نیروهای کرد در یک قدمی رسیدن به سد راهبردی الطبقه قرار دارند.

به گفته این منابع، نیروهای دموکراتیک همچنین اعلام کردند که «قلعه جعبر» در جنوب روستاهای جعبر شرقی و جعبر غربی» هم بطور کامل آزاد شده است.

پس از آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی شهر الرقه، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش، نیروهای دموکراتیک کرد یک گام دیگر به دروازه‌های شمالی شهر الرقه نزدیک شده اند.

انتهای پیام/