قطع یارانه آب روستاهای جزیره قشم در دوران پسا انتخابات ریاست جمهوری

قطع یارانه آب روستاهای غرب جزیره خبری که موجب نگرانی مردم شده و با توجه به تولید آب شیرین توسط منطقه آزاد قشم شوراهای اسلامی ۱۵ روستای قشم از مدیر عامل منطقه آزاد قشم تقاضای کمک کرده اند. مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قشم نیز در گفتگو با روابط عمومی سازمان منطقه آزاد […]

قطع یارانه آب روستاهای غرب جزیره خبری که موجب نگرانی مردم شده و با توجه به تولید آب شیرین توسط منطقه آزاد قشم شوراهای اسلامی ۱۵ روستای قشم از مدیر عامل منطقه آزاد قشم تقاضای کمک کرده اند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قشم نیز در گفتگو با روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قطع یارانه آب ۱۵ روستای غرب جزیره براساس تصمیم شرکت آب و فاضلاب کشور گرفته شده است.

یوسف باشتینی با اعلام اینکه شرکت آبفای روستایی قشم هر ماه ۱۸ تا ۲۰ هزار متر مکعب آب تضمینی از شرکت آب، برق و تاسیسات منطقه آزاد قشم خریداری می کرد، افزود: با توجه به هزینه های بالای یارانه آب، امکان ادامه تحویل آب به مردم روستاها از طریق کوپن برای این شرکت امکانپذیر نیست.

وی گفت: تا پیش از این شرکت آبفای روستایی قشم برای هر متر مکعب آب شیرین تولید شده ۵۲ هزار ریال به شرکت آب، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد پرداخت می کرد و آن را به قیمت ۲۲ هزار ریال در اختیار مصرف کننده قرار می داد.

به گفته باشتینی، شرکت آبفای روستایی قشم علیرغم قطع یارانه آب حدود پنج میلیارد ریال به شرکت آب، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم بدهکار است و ادامه روند پرداخت یارانه موجب افزایش بدهی های این شرکت خواهد شد.

هم اکنون شوراهای اسلامی ۱۵ روستا برای حل مشکل خود از مدیر عامل منطقه آزاد قشم کمک خواسته اند که امیدواریم این مسئول بتواند مشکلات آب آشامیدنی مردم غرب جزیره را برطرف کند.