امروز

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۳:۱۰ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، فرزین حقدل بیان داشت: قشم با دریافت موافقت شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو بهار آینده میزبان رئیسان و متخصصان بین المللی یونسکو در حوزه ژئوپارک ها خواهد بود.

وی افزود: کشورهای برخوردار از ژئوپارک از این موقعیت به عنوان محور مهم توسعه و تحرک در حوزه اقتصاد گردشگری خود استفاده می کنند و جزیره قشم هم در آینده نزدیک با دریافت کارت سبز یونسکو بهترین بهره اقتصادی را از این ظرفیت کسب خواهد کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ژئوتوریسم و اکوتوریسم به عنوان محور اصلی توسعه و محرک اقتصاد گردشگری در کشورهای برخوردار از منابع و ذخایر طبیعی هستند و جزیره قشم بعنوان قدیمی ترین ژئوپارک منطقه، هم راستا با برنامه بین المللی علوم زمین و ژئوپارک های یونسکو ( IGGP ) سعی در ترویج و توسعه مفهوم ژئوپارک به عنوان یک الگوی موفق مدیریتی در زمینه بهره برداری و حفاظت همزمان از مواهب طبیعی پیرامون و انتقال آن ها به نسل های آینده خواهد داشت .

وی ادامه داد: در همایش بهار آینده، مسئولان ژئوپارک قشم به عنوان پرچم دار ژئوپارک های خاور میانه، مفهوم و ارزش های این پدیده زمین شناسی را با هدف ترویج و توسعه برنامه ژئوپارک در منطقه، مفهوم و ارزش های پدیده های زمین شناسی برای نمایندگان کشورهای آسیای میانه، غرب آسیا و شمال آفریقا تشریح خواهند کرد.

به گفته حقدل، برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی با حضور اساتید و متخصصان بین المللی شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو به میزبانی قشم و حمایت منطقه آزاد از این همایش مهم علمی فرصت ارزنده ای را برای آشنایی بیشتر جامعه علمی و مدیریتی کشور و نمایندگان کشورهای منطقه خاورمیانه، آسیای میانه، غرب آسیا و شمال آفریقا با موضوع ژئوپارک و ژئوتوریسم فراهم می کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآوری کرد: برنامه ریزی اجرایی این کارگاه آموزشی و نشست تخصصی با هماهنگی مدیریت ژئوپارک قشم و کمیته ای متشکل از سازمان منطقه آزاد قشم، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه ای یونسکو و جمعی از اساتید دانشگاه ها و متخصصان داخلی و خارجی، در حال انجام است و مقدمات لازم جهت برگزاری هر چه کامل تر این رویداد تاثیرگذار بین المللی پیش بینی شده است.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی