امروز

جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۴:۱۴ بعد از ظهر

دیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قشم به دلیل هوای بهاری در فصل پاییز و زمستان که بیشتر نقاط کشور و نیمی از دنیا با سرما و یخبندان همراه است، مستعد ترین نقطه برای گردشگری محسوب می شود.
وی افزود: همه گردشگران با هدف دیدن آثار تاریخی به مناطق توریستی سفر نمی کنند و سهم علاقمندان به آثار تاریخی در مقایسه با نگاه گردشگران به امنیت، آسایش، و تماشای طبیعت در مناطق گردشگری بسیار ناچیز است اما جزیره قشم و جزایر دیگر این  شهرستان همه آیتم های جذب توریست از جمله آرامش، امنیت بالا، سواحل زیبا، آثار طبیعی، تاریخی و موارد دیگر را یکجا دارند.
به گفته مشیری، در سرتاسر سواحل قشم می توان پلاژهای ویژه برای بانوان و پلاژ آقایان ساخت و با ایجاد فضاهای رستورانی و ارائه غذاهای دریایی و سنتی زمینه جذب توریست را در جزیره زیبای قشم فراهم کرد.
** جنگل دریایی حرا زیبا تر از جزایر هاوایی
وی در ادامه با اشاره به سفر سفیر ایتالیا به جزیره قشم طی سال های گذشته بیان داشت: سفیر ایتالیا در بازدید از جنگل دریایی حرا بر این نکته که اگر این امکانات در اختیار ما بود جزایر هاوایی پیش قشم هیچ جایگاهی نداشت تاکید کرد که نشان از اهمیت موقعیت گردشگری این منطقه دارد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت حفظ سلامت محیط زیست در این منطقه،از مردم قشم خواست در حفظ و نگهداری درختان حرا برای بهره برداری در صنعت گردشگری تلاش کنند و از قطع شاخ و برگ آن که در گذشته برای خوراک دام انجام می دادند، خودداری کنند.
به گفته وی، با رعایت اصول صنعت گردشگری و احترام به همه کسانی که وارد جزیره قشم می شوند می توانیم ضمن ایجاد تحول در اقتصاد قشم، با رفتارهای شایسته خودمان در معرفی این منطقه توسط گردشگران به همه مردم دنیا نیز بهره مند شویم.
** اهمیت تلاش برای جبران عقب ماندگی ها
دکتر مشیری همچنین با اظهارنارضایتی از عقب ماندگی جزیره قشم در مقایسه با مناطق آزاد دیگر کشورها با اشاره به طراحی های صورت گرفته در ابتدای فعالیت منطقه آزاد در قشم گفت: متاسفانه با فاصله گرفتن از فلسفه اصلی فعالیت مناطق آزاد نتوانستیم از طراحی های خوب صورت گرفته توسط طراحان کشور سوئد استفاده کنیم و در نهایت منطقه آزاد جبل علی امارات جایگزین برنامه های پیشرفت قشم شد.
به گفته وی، قشم باید همانند یک کشور در پی درآمدزایی باشد و امروز در پی آنیم تا بدون فروش زمین و تنها با مدیریت صحیح و جذب توریست و همچنین معرفی هنر قشم به دنیا و با پشت سرگذاشتن مشکلات به آینده روشن برسیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به بزرگی قشم در مقایسه با کشورهایی همانند بحرین و سنگاپور تصریح کرد: آیا بحرین با یک سوم مساحت قشم و سنگاپور با یک پنجم مساحت این منطقه از طریق فروش زمین اداره می شوند که ما نیز این راه را برویم است؟.
وی در پایان باردیگر بر روش درست اداره منطقه آزاد قشم برای کسب درآمد و برون رفت از مشکلات از طریق جذب گردشگر، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ترویج هنر هنرمندان قشمی تاکید کرد.
 
 
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی