قشم شهر زباله ها / مسئولین پاسخگو باشند

قشم، شهری که به خاطر وجود منطقه آزاد و درآمدهای آن همه را به خود جذب کرده اما مردم آن از حداقل ها محروم مانده اند. جمع آوری زباله به عنوان حداقل شاخصه های بهداشتی جزو حقوق  اولیه  شهروندان است و پاکیزگی جز اولین شرایط زندگی انسان سالم به شمار می رود. در قشم اما […]

قشم، شهری که به خاطر وجود منطقه آزاد و درآمدهای آن همه را به خود جذب کرده اما مردم آن از حداقل ها محروم مانده اند.

IMG_4502 (Copy) (Copy)

جمع آوری زباله به عنوان حداقل شاخصه های بهداشتی جزو حقوق  اولیه  شهروندان است و پاکیزگی جز اولین شرایط زندگی انسان سالم به شمار می رود.

IMG_4584 (Copy)

در قشم اما فرقی نمی کند در کجا باشی ، در محلات قدیمی یا شهرک های جدید، همه جا مملو از زباله شده است و بوی تعفن به دلیل عدم جمع آوری مردم را مستاصل کرده است.

IMG_4583 (Copy)

مردم از مراجعه به مسئولین ناامید شده اند چون می دانند آنها با شانه خالی کردن از مسئولیت ، مشکلات شهر را به دیگری ربط می دهند و خود رادر این بین بری از ذمه می دانند.

 IMG_4531 (Copy)

چندگانگی مدیریت شهر قشم می رود تا دردی دیگر بر مشکلات مردم این شهر بیفزاید و شهروندان بی گناه در این بین قربانی خودخواهی ها و قدرت طلبی مسئولین این شهر شده اند.

 IMG_4534 (Copy)

حتی با ورود شهرداری به عرصه جمع آوری زباله وضع تغییری نکرده و به دلیل کمبود یا عدم وجود خودورهای ویژه حمل زباله هم چنان بر حجم  زباله ها در سطح شهر قشم  افزوده می شود .

IMG_4510 (Copy)

وضع جمع آوری زباله فعلی در قشم خاطرات سی سال قبل را در ذهن متبادر می سازد زمانی که زباله ها با وانت جمع می شد و رفتگران حالا هم  با بیل و پی کاپ  زباله ها را جمع می کنند .

IMG_4521 (Copy)

از طرفی ‌کمبود سطل های زباله باعث شده تا تعدادی از شهروندان زباله های خود را در محل هایی رها سازند و این کار  وضعیت نامناسب بهداشتی را دوچندان کرده است ، در بعضی از نقاط هم مردم برای جلوگیری از انباشته شدن زباله ها را می سوزانند.

IMG_4513 (Copy)

سازمان منطقه آزاد قشم هم بجای انکه مدیریت شهری را به شهرداری واگذارد  وظایف خود را تا حد جمع آوری زباله  تقلیل داده است و با پی گرفتن  این راه مطمئنا از کارهای زیربنایی و اساسی بازخواهد ماند.

IMG_4582 (Copy)

انتظار می رفت منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر از حقوق شهروندان قشم دفاع کنند  اما آنچه مشاهده می شود انفعال و بی خیالی شورای شهر قشم است که این وضع ممکن است  در آینده این شورا را با چالشهایی روبرو کند .

IMG_4579 (Copy)

عدم رسیدگی به این موضوع با توجه به فرا رسیدن سال جدید و شروع سفرهای نوروزی  ، وضع نامناسب بهداشتی در قشم را به وجود خواهد آورد لذا لازم است سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان متولی جمع آوری زباله شهر قشم در اسرع وقت اقدامی  مناسب در این خصوص بعمل آورد.

IMG_4574 (Copy)

هرمز آنلاین بر خود لازم می داند با انجام رسالت رسانه ای تذکر لازم را به مسئولین ذی ربط بدهد امید است مسئولین با انجام وظایف خود رضایت مردم شریف شهر قشم را بدست آورند

IMG_4577 (Copy)