قشم در جایگاه آخر برخورداری از فضاهای ورزشی در کشور

رئیس اداره ورزش و جوانان قشم با بیان اینکه شهرستان پایین‌ترین نرخ برخورداری از سرانه فضای ورزشی را در بین شهرستان‌های کشور دارد، گفت: وضعیت زیرساختی ورزش در این جزیره در شان مردم نیست. علی خواجه فینی  در نشست هم‌اندیشی دست‌اندرکاران حوزه ورزش این شهرستان، اظهار داشت: تنها اداره ورزش و جوانان قشم متولی ورزش […]

رئیس اداره ورزش و جوانان قشم با بیان اینکه شهرستان پایین‌ترین نرخ برخورداری از سرانه فضای ورزشی را در بین شهرستان‌های کشور دارد، گفت: وضعیت زیرساختی ورزش در این جزیره در شان مردم نیست.

علی خواجه فینی  در نشست هم‌اندیشی دست‌اندرکاران حوزه ورزش این شهرستان، اظهار داشت: تنها اداره ورزش و جوانان قشم متولی ورزش نیست بلکه در این مهم مردم، پیشکسوتان، آموزش و پرورش، بسیج، شهرداری‌ها، سپاه پاسداران، فرمانداری، استانداری و سازمان منطقه آزاد نقش مهم و تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کنند و اگر همه سازمان‌ها و نهادها این نگاه را داشته باشند که در راستای پیشرفت ورزش و در قبال ورزشکاران مسئول هستند، مطمئنا مشکل ورزش حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکلات اساسی در حوزه ورزش قشم به عدم وجود زیرساخت‌های لازم برمی‌گردد، اضافه کرد: ورزش حمایت، تلاش و نگاه ویژه‌ای را می‌طلبد، برای دستیابی به اهداف باید قدم‌های زیادی برداشت، باید از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات به نحو احسن استفاده کرد تا بتوان با وجود کمی امکانات بهترین نتیجه‌ها را کسب کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان قشم با بیان اینکه شهرستان قشم در حوزه برخورداری از زیرساخت‌های ورزشی نسبت به دیگر شهرستان‌های کشور در رده‌های پایینی جدول برخورداری از سرانه فضای ورزشی قرار دارد، افزود: جزیره قشم با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر، دارای سرانه هفت سانتی‌متر فضای ورزشی سرپوشیده است که با این نرخ، قشم کمترین سرانه فضای ورزشی در بین شهرستان‌های هرمزگان دارد و نه نوعی در این حوزه در کشور مظلوم‌‌ترین شهرستان به شمار می‌رود.

خواجه فینی با بیان اینکه استعدادهای خوبی در ورزش شهرستان وجود دارد، متذکر شد: تنها سالن سرپوشیده ویژه بانوان که سازمان منطقه آزاد در اختیار داشته توسط مدیران سابق این سازمان فروخته شده که جهت فضای سبز برای یکی از هتل‌های قشم در نظر گرفته شده و ما از این بابت نگران هستیم.

وی یادآور شد: بزرگ‌ترین سالن ورزشی چند منظوره سام و زال در زمینی به مساحت یک هکتار و با زیربنای چهار هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد که بودجه آن از محل اعتبارات ملی، اداره ورزش و جوانان تامین شده با توجه به این که زمین این پروژه توسط سازمان منطقه آزاد قشم واگذار شده در نامه‌ای به این اداره خواستار لغو قرارداد این پروژه شده‌ایم، اما به دستور قائم مقام سازمان منطقه آزاد دکتر حبیبی از لغو این قرارداد جلوگیری شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان قشم با اشاره به این که دورترین شهرستان‌های استان از جمله جاسک، خمیر، بستک و حتی جزیره هرمز بی نیاز از فضای ورزشی هستند، تصریح کرد: در جزیره هرمز پنج سالن ورزشی همراه با استخر و خوابگاه از امکانات خوبی برخوردار است، اما شهرستان قشم با این همه ذخایر با کمبود امکانات مواجه است.

منبع فارس