عضو شورای اسلامی شهر قشم در نشست مشترک شوراها و وزیر کشور گفت: نباید شهرستان قشم از اعتبارات ملی به بهانه اینکه منطقه آزاد است محروم بماند.

به گزارش خبرگزاری موج از قشم، علی بازماندگان عضو شورای اسلامی شهر قشم در نشست مشترک شوراها و وزیر کشور که در تالار آیینه این شهر برگزار شد، گفت: قشم نباید به بهانه ظرفیت‌های منطقه آزاد از اعتبارات ملی محروم شود.

تفکیک محدوده فعالیت‌های مناطق ویژه، آزاد، ادارات و ارگان‌ها

وی خواستار تفکیک محدوده فعالیت‌های مناطق ویژه اقتصادی، آزاد، ادارات، ارگان‌ها و نهادها در شهرستان قشم شد.به عنوان نماینده شوراهای اسلامی شهرستان قشم، در حضور وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به خبر تاسیس منطقه آزاد قشم در۲۷سال پیش، گفت: این خبر در آن سال‌ها خبر امیدوار کننده‌ای برای ما قشمی‌ها بود که قشم در کشور و جهان شناخته خواهد شد.

وی افزود: اینکه قشم با تاسیس منطقه آزاد می‌تواند در شکوفایی اقتصاد کشور نقش‌آفرینی کند خبر خوب و امیدوارکننده‌ای بود اما حالا بعد از گذشت۲۷ سال وقتی می‌بینیم هنوز نتوانسته‌ایم مشکلات مردم جزیره را حل کنیم به هر حال حس خوبی نیست.

وی افزود: خواسته ما این است که محدوده فعالیت‌های نهادها و ارگان‌ها در قشم مشخص شود.

بازماندگان با تاکید بر تفکیک محدوده‌های منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی در قشم، ادامه داد: اگر محدوده فعالیت این مناطق در قشم مشخص شود، قطعا هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

بازماندگان تصریح کرد: مردم به واسطه تفویض اختیارات ادارات به منطقه آزاد، اعتبارات ملی را از دست می‌دهند.

این عضو شورای اسلامی شهر قشم گفت: قطعا با این نوع تفویض اختیارات، مردم جزیره متضرر خواهند شد.

وی افزود: باید ظرفیت‌های منطقه آزاد در کنار اعتبارات ملی ادارات شهرستان قرار بگیرد تا مشکل مردم حل شود.

وی در بحث تفویض اختیارات با اشاره به ظرفیت‌هایی که منطقه آزاد در قشم ایجاد کرده خواستار این شد که جزیره‌ی قشم به بهانه‌ی ظرفیت‌های منطقه آزاد از اعتبارات ملی محروم نشود.