قشم باید تولید کننده باشد نه مصرف کننده

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه اظهار کرد: باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی قشم از وارد کننده بودن بیرون آید و خود تولید کننده باشد. حجت الاسلام والمسلمین جوکار در خطبه دوم در تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع زائران و مشتاقان امام راحل(ره) و همچنین در دیدار با نمایندگان […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه اظهار کرد: باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی قشم از وارد کننده بودن بیرون آید و خود تولید کننده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در خطبه دوم در تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع زائران و مشتاقان امام راحل(ره) و همچنین در دیدار با نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی گفت: شاه بیت سخنان رهبری این است که اگر می خواهیم پیشرفت کنیم همه باید روحیه انقلابی داشته باشیم.

وی افزود: روحیه انقلابی تنها مربوط به سال ۵۷ نبود که انقلاب اسلامی را بوجود بیاوریم بلکه این روحیه برای همیشه و تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) باید وجود داشته باشد.

امام جمعه قشم اظهار داشت: مقام معظم رهبری برای انقلابی بودن ۵ اصل مهم پایبندی به اسلام ناب و دوری از اسلام آمریکایی ، تلاش برای رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی، استقلال همه جانبه در همه زمینه ها، حساسیت در برابر دشمن و رعایت تقوای دینی و سیاسی را بیان فرمودند که نیاز است همه این اصول را رعایت کنیم.

حجت الاسلام جوکار در تشریح اصل استقلال همه جانبه گفت: به فرموده رهبری در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در سطح داخلی ، منطقه ای و جهانی نیازمند استقلال همه جانبه کشور هستیم.

وی به دغدغه رهبری نسبت به مسائل فرهنگی اشاره کرد و افزود: فرموده رهبری در خصوص فرهنگ را باید همه مسئولان و متولیان امر فرهنگ در کشور بشنوندو این مسئله فرهنگی را جبران نمایند.

جوکار ادامه داد: امروز بیش از هر زمانی ما نیازمند استقلال فرهنگی هستیم و باید از وابستگی به فرهنگ غربی اجتناب کنیم.

خطیب نماز جمعه قشم همچنین به استقلال اقتصادی نیز پرداخت و گفت:بنا به فرمایشات معظم له علاج اقتصاد و رکود در کشور تولید داخلی است.

وی افزود:به برکت انقلاب اسلامی کارهای فراوانی در زمینه اقتصادی انجام شده است اما هدف باید رسیدن به نقطه ای باشد که دیگر به دلارهای دیگران نیاز نداشته و دارای استقلال اقتصادی شده باشیم.

حجت الاسلام جوکار به ظرفیت های موجود در شهرستان قشم اشاره کرد و ضمن گلایه نسبت به تبدیل شدن قشم به بازاری جهت فروش کالاهای خارجی، اظهار داشت: باید به نقطه ای برسیم که قشم تولید کننده باشد و از مصرف گرایی و بازار هدف فروش اجناس خارجی بودن دور شود.

امام جمعه قشم اضافه کرد: در قشم تولیدات مختصری وجود دارد که باید با اعتماد به نفس و کمک به همت بلند جوانان، مسئولان به صحنه بیایند و اقتصاد مقاومتی را به صورت کامل در قشم اجرایی کنند.

خطیب نماز جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع زمین خوابگاه دانشجویی قشم پرداخت و گفت:  شخصی با نام احداث خوابگاه دانشجویی با خرید زمین ارزان و دریافت وام کم بهره اقدام به ساخت ساختمان کرده و سپس با تبانی و باند بازی تغییر کاربری به هتل، حق مردم و بیت المال را ضایع کرده است و بعد هم با کلاهبرداری اقدام به فروش ساختمان به چندین نفر نموده است.

وی گفت: از دادستانی و دادگستری به جد درخواست می کنیم در این موضوع ورود کنند و نگذارند حق بیت المال ضایع شود و جلوی کلاهبرداری در شهرستان را بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه خطبه از رئیس شبکه بهداشت و درمان بواسطه پیگیری و جذب پزشک متخصص زنان در بیمارستان قشم تشکر کرد.

وی همچنین از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد نیز بواسطه احداث اسکله مسافربری درگهان و همچنین راه اندازی آب شیرین کن در باسعیدو تشکر کرد و گفت : چنین کارهایی که موجب توسعه متوازن تمامی نقاط جزیره خواهد شد باید در تمامی قسمت های شهرستان صورت پذیرد و امیدواریم این امور به نحوی پیش برود که سود و منفعتش نصیب مردم منطقه شود.

امام جمعه شهرستان قشم در پایان خطبه دوم نماز جمعه به ۱۰ رمضان مصادف با رحلت حضرت خدیجه (س) اشاره کرد و ضمن تسلیت این روز گفت: ایشان همسر با وفای پیامبر بودند که در راه نشر دین خدا تمامی ثروت و مال خود را به پیامبر تقدیم کردند و همیشه مایه تسکین برای نبی مکرم اسلام بودند.