امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۸:۴۴ قبل از ظهر

رئیس اداره ورزش و جوانان قشم در جمع خبرنگاران قشم گفت : استعدادهای ورزشی بسیار خوبی در شهرستان قشم وجود دارد  اما متاسفانه از نظر فضاهای ورزشی دچار محدودیت هستیم که برای رفع این مشکل نیازمند مساعدت سازمان منطقه آزاد و دولت می باشیم.

وی افزود : تا رسیدن به جایگاه مطلوب ورزش در جزیره قشم فاصله زیادی وجودی دارد و هنوز در نقطه آغاز هستیم که با توجه به پتانسیل بالایی که در قشم وجود دارد می توان برای رسیدن به لیگهای برتر ملی در چندرشته ورزشی  مختلف  سرمایه گذاری کرد.

علی خواجه فینی با انتقاد از عدم حمایت صنایع مهم جزیره از ورزش قشم ابراز داشت: در استانهای دیگر شهرداری ها یا فولاد و نفت تیمهای مختلف ورزشی را حمایت می کنند اما صنایع در قشم بجز آلودگی برای مردم سودی ندارند و تا نوبت به ورزش می رسد بهانه می آورند که دولت اجازه این کار را به آنها نمی دهد.

وی ادامه داد : سرانه ورزشی در برخی از روستا ها در حد مطلوبی است اما بزرگترین مشکل ما در شهر قشم است که متاسفانه سالن بزرگ سرپوشیده سام وزال با ۷۰ درصد پیشرفت راکد مانده است و برای تکمیل آن به ۵ میلیارد بودجه نیاز می باشد و در صورت بهره برداری از این طرح می توان مسابقات ملی را در این سالن برگزار نمود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قشم با بیان اینکه ورزش در زمین های خاکی بکلی منسوخ شده است بیان داشت : قشم فقط یک زمین چمن مصنوعی دارد و لیگ فوتبال جزیره در زمینهای خاکی برگزار می شود که این در شان جزیره و مردم قشم نیست و چیزی جز مصدومیت برای ورزشکاران به همراه ندارد.

وی در خصوص زمین فوتبال شهرک سام وزال گفت : برای تکمیل این ورزشگاه به ۷۰ میلیارد اعتبار نیازمند هستیم که این طرح پس از سالن سرپوشیده بزرگ قشم در اولویت دوم ورزش قشم قرار دارد.

خواجه فینی همچنین در خصوص وضعیت تیم بسکتبال استقلال زرین قشم توضیح داد : این تیم توسط بخش خصوصی اداره می شود و مدیران این تیم اظهار کردند برای انجام کارهای زیر بنایی امسال را از لیگ برتر خارج خواهند شد و برای حمایت از این تیم برای بازگشت به لیگ نیازمند حمایت مسئولین هستیم.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد یکساله اداره ورزش و جوانان قشم عنوان کرد : در سالی که گذشت توانستیم مسابقات کشوری والیبال ساحلی ، کاراته بانوان و پینگ پنگ فولاد کشور و همچنین مسابقات استانی موتور کراس  و اتومبیل رانی و پرورش اندام و بادی کلاسی و قهرمانی بسکتبال استان را برگزار کنیم.

رئیس اداره ورزش  وجوانان قشم در خصوص برنامه های سال آینده این اداره تصریح کرد: ساخت دوزمین  ورزشی چمن ، یک سالن ورزشی با همکاری شرکت گاز در کورزین ، ساخت سالن ورزشی در روستای رمکان و کووه ای،  و انتخاب مجمع خیرین ورزشیار از جمله اقداماتی است که با همکاری خیرین و مسئولین شهرستان در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی