قدس قابل معامله نیست / کشورهای اسلامی به‌جای جنگ باهم با اسرائیل بجنگند

شیخ ابراهیم ابراهیمی از علمای اهل سنت جزیره قشم در گفتگو با هرمز گفت : اهمیت روز قدس امسال بیشتر از سال‌های گذشته است و این موضوع به خاطر مسئله معامله قرنی است که توسط ترامپ مطرح‌شده است. وی افزود : قدس و فلسطین جزو سرزمین مقدس مسلمانان است و هرگز قابل معامله نیست و […]

شیخ ابراهیم ابراهیمی از علمای اهل سنت جزیره قشم در گفتگو با هرمز گفت : اهمیت روز قدس امسال بیشتر از سال‌های گذشته است و این موضوع به خاطر مسئله معامله قرنی است که توسط ترامپ مطرح‌شده است.
وی افزود : قدس و فلسطین جزو سرزمین مقدس مسلمانان است و هرگز قابل معامله نیست و نباید به دشمنان اسلام امیدوار و به تعهدات آن‌ها دل‌خوش بود.
استاد حوزه و دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت : خروج ترامپ از برجام و دیگر تعهدات کشورهای غربی نشان داد که هیچ تضمینی برای امضای آن‌ها وجود ندارد و حکومت‌های غربی به دنبال منافع خود هستند و هرگز دلشان برای مسلمانان نخواهد سوخت.
وی یهود را بر اساس آیات قرآن بزرگ‌ترین دشمن مسلمانان عنوان نمود و ابراز داشت : چرا برخی از حکام کشورهای اسلامی به این گفته خداوند متعال ایمان ندارند و با رژیم اشغالگر و کودک کش از در دوستی درآمده‌اند.
شیخ ابراهیمی ایجاد تنش و دشمنی بین دولت‌های اسلامی را از دیگر اقدامات صهیونیست‌ها برشمرد و گفت :آمریکای جنایتکار و دیگر کشورهای غربی تنها سود کنندگان جنگ‌ها و ناامنی در کشورهای اسلامی برای فروش تسلیحات خود هستند و علناً می‌گویند که ما مسلمانان را می‌دوشیم.
امام‌جمعه روستای کنار سیاه خاطرنشان کرد : ریختن خون مسلمانان یمنی ، افغانی ، پاکستانی ، عراقی ، سوری و … به نفع چه کسی است و چرا دولت‌های اسلامی حاضر نیستند با اسرائیل بجنگند؟
وی در بخش دیگری از سخنان خود مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبرین را از نتایج انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود : ترامپ با خیال خام خود فکر می‌کرد با اعزام یک ناو می‌تواند جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره بکشاند اما با ایستادگی و حمایت مردم جرئت این کار را پیدا نکرد و امنیت منطقه با حضور نیروهای مسلح مؤمن و خداترس خدشه‌دار نخواهد شد.
شیخ ابراهیمی در پایان اظهار داشت : ملت فلسطین با حمایت دیگر ملت‌ها به پیروزی خواهند رسید و به‌زودی رژیم کودک کش اسراییل از صحنه روزگار حذف خواهد شد و همه این وعده پروردگار را که صالحان وارثان زمین خواهند شد با چشمان خود مشاهده خواهند کرد و لذا وظیفه همه ما حمایت از برادران و خواهران مسلمان فلسطینی است که اگر باجان نمی‌توانیم با اسراییل مبارزه کنیم با مال و دعا و ابراز برائت از اسراییل و سازشکاران از ملت فلسطین و آزادی قدس حمایت نماییم.