فقط با ۱۴ نفر از ۹۵۰ صاحب فیش‌های حقوقی برخورد شده است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد وزارت راه و شهرسازی برای واردات ریل راه آهن به معنای ضربه زدن به تولید داخل و مخالف تحقق اقتصاد مقاومتی است. به گزارش هرمز ، حجت‌الاسلام ناصر موسوی لارگانی درباره اقدامات و برنامه مجلس شورای اسلامی درباره موضوع حقوق‌های نجومی اظهار داشت: موضوع حقوق‌های نجومی یکی […]

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد وزارت راه و شهرسازی برای واردات ریل راه آهن به معنای ضربه زدن به تولید داخل و مخالف تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش هرمز ، حجت‌الاسلام ناصر موسوی لارگانی درباره اقدامات و برنامه مجلس شورای اسلامی درباره موضوع حقوق‌های نجومی اظهار داشت: موضوع حقوق‌های نجومی یکی از مسائل مهمی که در ۱۰۰ روز گذشته در صدر اخبارها قرار داشت و وزیر اقتصاد در جلسه کمیسیون تلفیق در این باره گفت که نخستین کسی که حقوق‌های نجومی را تذکر داد نماینده فلاورجان بود.

وی افزود: حدود ۲ سال پیش اطلاع پیدا کردم در یکی از شرکت‌های بیمه‌ای، مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره، وام های ۵۰۰ میلیون تومانی با صفر درصد سود دریافت کردند، من در آن زمان، از وزیر اقتصاد سئوال کردم و پس از ارائه اسناد و مدارک وزیر مربوطه پذیرفت اما مسئولان و بزرگان اجازه طرح سئوال در صحن علنی مجلس شورای اسلامی را به واسطه شرایط جامعه ندادند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل اینکه با این حقوق‌ها برخورد لازم صورت نگرفت، در ادامه تعداد زیادی از این فرصت استفاده کرده و بیش از ۹۵۰ نفر از حقوق نجومی استفاده کرده‌اند که تنها با ۱۳ و یا ۱۴ نفر از این افراد برخورد شد.

وی ادامه داد: رئیس مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اصل ۹۰، مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون اقتصادی را مأمور به پیگیری موضوع فیش‌های نجومی کردند و تعدادی از نمایندگان مجلس از وزرا در این باره سئوال کردند و پس از تعطیلات تابستانی مجلس، بررسی این موضوع در دستور کار کمیسیون اقتصادی و صحن علنی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام موسوی لارگانی بیان کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند تا موضوع فیش‌های حقوقی را مشمول مرور زمان کنند تا این موضوع، جزء مسائل فراموش شده قرار بگیرد در صورتی که مقام معظم رهبری خواسته‌اند که با افراد خاطی برخورد شود و پول‌ها به بیت المال برگردانده شود.

واردات ریل، مانع تحقق اقتصاد مقاومتی

وی درباره اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی بیان کرد: دولت‌های مختلف، توجه کافی به شعار سال را نداشته‌اند و به برگزاری همایش، چاپ کتاب و بروشور اکتفا کرده‌اند در صورتی که رهبر انقلاب بر اقدام و عمل تأکید داشتند، همچنین رهبر انقلاب در خصوص مبارزه با کالای قاچاق تأکید داشتند که از فروش کالای قاچاق جلوگیری شده و این کالاها نابود شود تا به اقتصاد کشور ضربه نخورد.

حجت‌الاسلام موسوی لارگانی اضافه کرد: متأسفانه برخی از افراد پشت این موضوع هستند که سبب شده برخورد لازم با افراد واردکننده کالای قاچاق صورت نگیرد چراکه قاچاق کالا درآمدهای زیادی برای این افراد دارد.

وی با اشاره به تأکید رهبر انقلاب مبنی بر عدم استفاده دولت از کالای خارجی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود، گفت: نزدیک به ۲ سال است که ذوب آهن اصفهان اعلام کرده که ریل مورد نیاز راه آهن کشور را می‌تواند تولید کند اما وزارت راه و شهرسازی، قرارداد بزرگی برای واردات ریل با یکی از کشورها بسته است و این موضوع به معنای ضربه زدن به تولید داخل و محقق نشدن اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان اصفهان تصریح کرد: دولت برای کمک به کارگاه‌های متوسط و کوچک تا یک میلیارد تومان تسهیلات ارائه می‌دهد و برای ۷ هزار واحد تسهیلات در نظر گرفته شده است.

منبع : تسنیم