فعالان اقتصادی قشم سرشماری می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، امیر سلکی بیان داشت: طرح تهیه بانک اطلاعاتی فعالان اقتصادی در قشم با مشارکت اداره پست این شهرستان و با هدف نظم بخشی و ارتقای نظام سلامت اداری شامل همه فعالان اقتصادی اعم از اصناف، کارت بازرگانی، شرکت ها و موسسات  می شود. وی گفت: […]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، امیر سلکی بیان داشت: طرح تهیه بانک اطلاعاتی فعالان اقتصادی در قشم با مشارکت اداره پست این شهرستان و با هدف نظم بخشی و ارتقای نظام سلامت اداری شامل همه فعالان اقتصادی اعم از اصناف، کارت بازرگانی، شرکت ها و موسسات  می شود.

وی گفت: قشم در میان مناطق آزاد کشور و مناطق مرزی با عملیاتی کردن این طرح پیشرو ساماندهی فعالان اقتصادی با هدف سالم سازی روند فعالیت های خدماتی است.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه بیش از ۲۵ سال از تاسیس مناطق آزاد در ایران می گذرد، افزود: منطقه آزاد قشم با اجرای این طرح به پایلوت بانک اطلاعاتی فعالان اقتصادی بین مناطق آزاد و مناطق مرزی کشور تبدیل می شود.

او ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار واحد اقتصادی در قشم فعالیت می کنند که ساماندهی آنها و ثبت فعالیت هر واحد در سامانه ویژه با هدف سالم سازی فضای کسب و کار از وظایف سازمان منطقه آزاد قشم است.

جزیره قشم با یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت مشتمل بر سه شهر قشم، درگهان و سوزا و ۶۲ روستا در جنوب کشور واقع شده است.