امروز

چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۰۰ بعد از ظهر

رئیس دادگستری قشم گفت: شاخص امنیت این شهرستان در حوزه انتخابات بسیار بالا و فضای حاکم در جهت برگزاری انتخاباتی پرشور و رقابتی است.

محسن دلاوری  افزود: امسال نیز برای دستیابی به شرایط یاد شده، شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در شهرستان قشم تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: در این شورا مجموعه دستگاه های قضائی، امنیتی، انتظامی، عوامل اجرائی و نمایندگان شورای نگهبان عضو هستند و مسائل مرتبط با انتخابات را به صورت مستمر و دقیق پیگیری و رصد می کنند.
دلاوری با بیان اینکه جلسات شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در محل دادگستری برگزار می شود، اظهار کرد: محور اصلی برنامه های این شورا جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی است.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضائی در بحث ماهیت انتخابات ورود پیدا نمی کند، گفت: رویکرد اصلی این نهاد نظارت بر اجرای صحیح قانون است تا از قبل آن امنیت انتخابات تامین شود.
دلاوری با بیان اینکه برگزاری مستمر و مرتب جلسات شورای پیشگری از جرائم انتخاباتی از مصوبات اصلی این شورا به شمار می رود، افزود: انتخاب قاضی ویژه برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی و برگزاری دوره های آموزشی برای ضابطان انتظامی و دریابانی دخیل در انتخابات، از دیگر مصوبه های این شورا است.
وی تاکید کرد: تمام اعضای این شورا آماده اند که فضای انتخابات به طور کامل قانونی و سالم باشد تا زمینه برگزاری یک انتخابات باشکوه در شهرستان فراهم شود.
دلاوری تبلیغات زود هنگام را شایع ترین جرم پیش بینی شده در قانون انتخابات عنوان و اضافه کرد: هرچند تحرکات انتخاباتی لازمه برگزاری یک انتخابات پویا و فعال به شمار می رود، اما تبلیغات زود هنگام نمونه بارزی از جرائم انتخاباتی است و باید نامزدهای احتمالی انتخابات پیش رو به این مقوله توجه ویژه داشته باشند.
رئیس دادگستری قشم ادامه داد: بی شک موضوع استفاده غیر مجاز از اموال دولتی به نفع یا ضرر نامزدهای احتمالی نیز توسط شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی شهرستان به صورت دقیق رصد می شود و در صورت مشاهده و اثبات تخلف در این حوزه، به موضوع رسیدگی و در چارچوب های قانونی برخورد می شود.
وی پیشگیری از جرائم انتخاباتی را به سه مرحله تقسیم کرد و گفت: نظارت ها در این زمینه پیش از برگزاری انتخابات آغاز و در زمان اخذ رای و پس از انتخابات نیز ادامه می یابد.
دلاوری با بیان اینکه مردم شهرستان قشم همواره حضور پررنگی در انتخابات داشته اند، گفت: مسئولان متولی امر انتخابات نیز به خوبی هماهنگی ها و اقدامات لازم در این زمینه را پیش بینی و اجرا می کنند.
وی با استناد به گزارش های رسیده به دادگستری قشم، تاکید کرد: فضای حاکم بر این شهرستان بسیار خوب و در جهت برگزاری یک انتخابات پرشور و رقابتی است.
رئیس دادگستری قشم با بیان اینکه مردم ایران نشان داده اند که همواره با دل و جان در انتخابات شرکت می کنند، گفت: بی شک انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان دو رکن اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و با مشارکت مردم در سرتاسر کشور به ویژه جزیره قشم، شاهد برگزاری انتخاباتی بسیار باشکوه، رقابتی و سالم خواهیم بود.

منبع : ایرنا

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=12725
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی