فشار دامداران ایرلند برای بازگشایی سفارت در تهران

انجمن دامداران ایرلند (ICSA ) از دولت این کشور خواسته است سفارت ایرلند را در تهران بازگشایی کند. به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت خبری ” TheJournal.ie ” ایرلند، “پاتریک کنت” رییس انجمن دامداران ایرلند در این باره گفته است که انجمن تحت ریاست او از دولت ایرلند خواسته هرچه سریع تر […]

انجمن دامداران ایرلند (ICSA ) از دولت این کشور خواسته است سفارت ایرلند را در تهران بازگشایی کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت خبری ” TheJournal.ie ” ایرلند، “پاتریک کنت” رییس انجمن دامداران ایرلند در این باره گفته است که انجمن تحت ریاست او از دولت ایرلند خواسته هرچه سریع تر اقدام به بازگشایی سفارت خود در تهران کند.

فشار دامداران ایرلند برای بازگشایی سفارت در تهران

دولت ایرلند در سال ۲۰۱۱ به منظور صرفه جویی در هزینه های مالی این کشور سفارت در تهران را تعطیل کرد.

 این اقدام پس از بحران اقتصادی ایرلند انجام شد و علاوه بر تهران، سفارت این کشور در چند کشور دیگر نیز تعطیل شدند.

“پاتریک کنت” درخواست برای بازگشایی سفارت ایرلند در تهران را پس از دیدار هفته گذشته خود با ” جواد کچوییان ” سفیر ایران در دوبلین به دولت این کشور ارایه کرده است.

او در این باره گفته است : در ایران فرصت های بی نظیر اقتصادی وجود دارد و انجمن دامداران ایرلند بازار مصرفی گوشت قرمز ایران را هدف گرفته است.

او همچنین از بانک ها و موسسات مالی ایرلندی خواسته تا مبادلات و نقل و انتقالات مالی با ایران را تحت پوشش قرار دهند.

وزارت امور خارجه ایرلند در واکنش به درخواست انجمن دامداران ایرلند گفته است طرح در دست اقدامی برای بازگشایی سفارت ایرلند در تهران وجود ندارد، اما این وزارت خانه اعلام کرده این موضوع را مورد بازبینی قرار خواهد داد.

از زمان بسته شدن سفارت ایرلند در تهران در سال ۲۰۱۱ ، این کشور اقدام به بازگشایی سفارت خانه و کنسولگری در شهرهای نایروبی کنیا،  جاکارتا اندونزی و بانکوک تایلند کرده است و سفارت ایرلند در واتیکان که همزمان با تعطیلی سفارت این کشور در تهران تعطیل شده بود، بازگشایی شده است.

” ادی پانچ ” دبیر کل انجمن دامداران ایرلند نیز در این رابطه گفته است پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۷ دامداران ایرلند بیش از ۲۰۰ هزار گاو مازاد برای صادرات داشته باشند که دولت این کشور موظف است زمینه صادرات این دام ها به دیگر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی از جمله ایران را تسهیل کند.

به گفته پانچ، ایران یکی از بازارهای بالقوه صادراتی گوشت قرمز است و این کشور با کمبود گوشت قرمز مواجه است و انجمن دامداران ایرلند نمی تواند بازار ایران را که سالانه بیش از یک میلیون تن گوشت قرمز مصرف می کند، نادیده بگیرد.”

او همچنین گفته است لغو تحریم های بین المللی علیه ایران در یک سال گذشته زمینه و فرصت مناسبی برای از سرگیری مبادلات اقتصادی و صادرات کالا با ایران فراهم کرده است.