فرمانده انتظامی قشم؛ازکاهش محسوس جرائم در این جزیره خبر داد

فرمانده انتظامی قشم از کاهش جرائم در محدوده تحت فرماندهی خود خبر داد و گفت: اردوگاه و محل مناسبی در این جزیره برای نگهداری معتادان وجود ندارد   محمد بوستانی عصر امروز در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی فرصتی است که ما در نیروی انتظامی عملکردها و […]

فرمانده انتظامی قشم از کاهش جرائم در محدوده تحت فرماندهی خود خبر داد و گفت: اردوگاه و محل مناسبی در این جزیره برای نگهداری معتادان وجود ندارد

 

محمد بوستانی عصر امروز در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی فرصتی است که ما در نیروی انتظامی عملکردها و اقدامات و دستاوردهایی که در طول سال داشته‌ایم را به مردم ارائه کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در این هفته اقدامات راهبردی و مأموریت‌ها برای یک‌ سال آتی نیروی انتظامی به مردم اعلام می‌شود.

فرمانده انتظامی قشم خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ برنامه از طرف نیروی انتظامی قشم در این هفته از جمله دیدار و تجلیل از خانواده شهدا، ائمه جمعه و جماعت، برگزاری همایش پیاده‌روی خانواده، همایش همیاران پلیس، دیدار با نماینده ولی فقیه و حضور کارشناسان در مساجد و مدارس تدارک دیده شده است.

بوستانی تصریح کرد: شعار هفته ناجای امسال بر مبنای اقتدار پلیس در سایه مردم‌داری، قانون‌مداری و روزآمدی اعلام شده و براساس نیاز روز جامعه است.

وی عنوان کرد: این شعار طی سال‌های اخیر همواره براساس نقشی که مردم برای ایجاد امنیت می‌توانند داشته باشند، تدوین شده است.

فرمانده انتظامی قشم با بیان اینکه پلیس یک پل ارتباطی بین قانون و اجتماع و مردم است، یادآور شد: بدون در نظر گرفتن نقش مردم امنیتی که ایده‌آل و مطلوب است، تأمین نخواهد شد.

بوستانی اضافه کرد: امروزه جرایم از شکل سنتی خارج شده و بعضی از جرایم بین‌المللی و فرامرزی شده است، بنابراین پلیس با پیشرفت تکنولوژی که بعضی از مجرمان از این نوع تکنولژی بهره می‌برند خود را برای مقابله اساسی با آنها آماده کرده است.

وی تأکید کرد: نیروی انتظامی تنها سازمانی است که در قبال مأموریت‌ها، خود را مسئول دانسته و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی، حتی صرف هزینه از طرف مردم شبانه‌روز در خدمت مردم است.

فرمانده انتظامی قشم یادآور شد: برای ارتباط بهتر شماره تلفن ۱۰۰۹۷ در اختیار مردم قرار گرفته شده تا مردم با انتقادات و پیشنهاد‌های خود در راستای ارائه خدمات بهتر توسط پلیس با ما در تماس باشند.

بوستانی بیان کرد: در ۶ ماه اول سال‌جاری در شهرستان در بسیاری از آیتم‌ها کاهش جرایم داشته‌ایم.

به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی، صبحگاه مشترکی در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی قشم با حضور مسئولان شهرستان از جمله امام جمعه، فرماندار، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد، امام جمعه اهل سنت برگزار و از تعدادی از پرسنل نیز تقدیر شد.