فرماندار قشم از آزادگان این شهرستان تجلیل کرد

 فرماندار قشم  و جمعی از مسوولان این شهرستان به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با  دو نفر از آزادگان و خانواده ایشان دیدار و گفت و گو کردند. عزت کمال زاده در دیدار با ˈ یحیی دادی نسب قشمیˈ و ˈعبدالله مبارک زاده در منازل ایشان و تقدیر از نقش آزادگان در سربلندی […]

 فرماندار قشم  و جمعی از مسوولان این شهرستان به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با  دو نفر از آزادگان و خانواده ایشان دیدار و گفت و گو کردند.

عزت کمال زاده در دیدار با ˈ یحیی دادی نسب قشمیˈ و ˈعبدالله مبارک زاده در منازل ایشان و تقدیر از نقش آزادگان در سربلندی سیاسی ایران بر کشور بعثی ˈ بر نقش تعیین کننده آزادگان در پیروزی ایران در جنگ تحمیلی تاکید کرد و گفت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون مقاومت قهرمانانه آزادگان سرفراز هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود : همانطور که آزادگان ما در اسارت بودند ، خانواده های آنها نیز سختیهای زیادی را تحمل می کردند و خدمت رسانی به جانبازان را در مقابل یک روز دوران اسارت آنها ناچیز خواند.

فرماندار شهرستان قشم همچنین در این دیدارها که به صورت جدا گانه صورت گرفت بر ضرورت ارائه خدمات قانونی مورد نیاز آزادگان از سوی مسئولان ذیربط در شهرستان تاکید کرد.

یحیی دادی نسب قشمی در سن ۱۶سالگی در سال ۶۱در جاده خرمشهر – پادگان حمید به اسارت نیروهای متجاوز بعث عراق درآمد و بعد ار هشت سال و سه ماه اسارت به میهن اسلامی بازگشت. عبدالله مبارک زاده نیز در سن ۱۹سالگی هنگامی که ۱۵روز به پایان خدمت سربازی اش باقی مانده بود در سال ۱۳۶۷در عملیات مرصاد در منطقه سومار کرمانشاه به اسارت دشمن بعثی درآمد و پس از دوسال و دو ماه اسارت آزاد شد و به همراه سایر آزادگان سرفراز به کشور برگشت.