فرش و سفال‌ قرآنی در نمایشگاه قشم عرضه می‌شود

مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد قشم گفت: در دومین دوره نمایشگاه و جشنواره قرآنی جزیره قشم انواع فرش، معرقکاری، سفال، کاشی، سرامیک و صنایع دستی با طرح های قرآنی و اسلامی عرضه خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی ملانوری صبح یکشنبه در نشستی خبری که در سالن جلسات مرکز بین المللی رشد […]

مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد قشم گفت: در دومین دوره نمایشگاه و جشنواره قرآنی جزیره قشم انواع فرش، معرقکاری، سفال، کاشی، سرامیک و صنایع دستی با طرح های قرآنی و اسلامی عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی ملانوری صبح یکشنبه در نشستی خبری که در سالن جلسات مرکز بین المللی رشد منطقه آزاد قشم برگزار شد، ضمن اشاره به بخش های افزوده شده به نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم بیان داشت: دو بخش ویژه با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی، صنایع و هنرهای دستی و همین طور حجاب و پوشش اسلامی در کنار محصولات قرآنی به نمایش در خواهد آمد.

حجت الاسلام ملانوری با اشاره به تذهیب، معرق، خوشنویسی، فرش، کاشی، سفال و سرامیک به عنوان بعضی از زیباترین جلوه‌گاه‌های هنر ایرانی اسلامی از عرضه آثار هنرمندان و بیش از هزار کالای هنری قرآنی در نمایشگاه آتی خبر داد و در خصوص بخش حجاب و عفاف اظهارداشت: در این بخش با عرضه بیش از ۱۰۰ مدل چادر و ۲۰۰ مدل روسری و مقنعه که حاصل ذوق و ایده طراحان مد و لباس کشور است، به معرفی هر چه بهتر پوشش‌های عبادی و حجاب اکمل (چادر) خواهیم پرداخت.

وی در ادامه بخش کتب خارجی را که به گفته وی پیش از این در نمایشگاه‌های استانی دیده نمی‌شده است، یکی از ویژگی‌های برجسته نمایشگاه امسال توصیف کرد و افزود: در این بخش افزون بر ۲۰۰ عنوان کتاب قرآنی از سوی ناشران لبنانی، سوری، ترک و مصری عرضه خواهد شد.

ملانوری در ادامه به موضوع تنوع مذهبی در جزیره قشم پرداخت و با اشاره به قرآن کریم و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت به عنوان میراث مشترک شیعیان و اهل تسنن، گفت: در برنامه‌های فرهنگی سازمان منطقه آزاد و مدیریت ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم، همواره محورهای اشتراک را در اولویت قرار داده‌ایم و از همین رو در کنار دو هزار عنوان کتب علوم قرآنی شیعیان، ۶۰۰ عنوان کتاب نیز از ناشران اهل سنت در معرض دید و دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در بخش دیگری از نمایشگاه بیش از ۶۰۰ نرم افزار قرآنی به بازدیدکنندگان ارایه می‌شود.

وی یادآور شد: از آن جا که دومین نمایشگاه قرآنی قشم به شکل نمایشگاه-جشنواره برگزار می‌شود، به جز شب‌های افتتاحیه و اختتامیه، در تمام ۱۲ روز برپایی آن از ساعت ۱۰ تا ۱۲ شب محافلی در نظر گرفته شده که همراه با مسابقه است و به این خاطر فراخوان داده‌ایم تا گروه های تواشیح، مولودی خوانی و ابتهال شیعه و سنی از نواحی دور و نزدیک هرمزگان حضور بیابند.