فرانسه خواهان همکاری با مسکو برای حل بحران سوریه است

به گزارش خبرگزاری مهر، «ژان موریس ریپر» سفیر فرانسه در روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «ریانووستی» از اشتراک مواضع پاریس-مسکو در مسائلی از قبیل مبارزه با تروریسم، حل بحران لیبی و تغییرات آب و هوایی، سخن گفت. البته وی تاکید کرد که همچنان اختلاف نظرهایی در خصوص برخی مسائل از جمله سوریه و اوکراین وجود […]

به گزارش خبرگزاری مهر، «ژان موریس ریپر» سفیر فرانسه در روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «ریانووستی» از اشتراک مواضع پاریس-مسکو در مسائلی از قبیل مبارزه با تروریسم، حل بحران لیبی و تغییرات آب و هوایی، سخن گفت.

البته وی تاکید کرد که همچنان اختلاف نظرهایی در خصوص برخی مسائل از جمله سوریه و اوکراین وجود دارد با این حال گفت که فرانسه نیز خواهان همکاری با روسیه و دیگر شرکای بین المللی برای پایان دادن به جنگ سوریه است.

ریپر همچنین از تصمیم فرانسه برای ارائه قطعنامه اعمال تحریم علیه عاملان استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه خبر داد و گفت: به شرکایمان در شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد می دهیم که بر حسب نتایج تحقیق پیرامون حملات شیمیایی سوریه، تدابیری را اتخاذ کنند.

گفتنی است که رابطه پاریس-مسکو از سال ۲۰۱۴ میلادی به واسطه پیروی فرانسه از تحریم های ضد روسی اتحادیه اروپا در اعتراض به الحاق «کریمه» به روسیه، دستخوش تنش شد.