فرانسه خواهان نشست اضطراری شورای امنیت پیرامون «حلب» شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه به خبرنگاران گفت کشورش خواهان برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت پیرامون «حلب» سوریه است. «فرانسوا دلاتر» نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد گفت که این نشست به احتمال بسیار در روز جمعه برگزار خواهد شد. […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه به خبرنگاران گفت کشورش خواهان برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت پیرامون «حلب» سوریه است.

«فرانسوا دلاتر» نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد گفت که این نشست به احتمال بسیار در روز جمعه برگزار خواهد شد. وی اظهار داشت: «فرانسه جهت بررسی دقیق و روشن وضعیت انسانی در حلب سوریه خواهان برگزاری این نشست اضطراری شد».

دلاتر همچنین گفت که فرانسه،‌ آلمان و سایر کشورهای اروپایی در حال بررسی طرحهای پیشنهادی برای خروج غیرنظامیان و ارائه کمکهای بشردوستانه در حلب هستند. وی بر لزوم حضور ناظران بین المللی نیز تأکید کرد.

گفتنی است که طی ماههای اخیر،‌ شهر حلب به میدان اصلی نبرد در سوریه بدل شده است؛ شهری دوپاره که تا هفته گذشته بخش غربی آن در کنترل دولت سوریه و بخش شرقی آن در اشغال معارضان سوری بود.