امروز

یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۵:۴۶ قبل از ظهر

علی اکبر شعبانی فرد در چهارمین همایش بزرگداشت حماسه امامقلی خان در بیرون راندن پرتغالی های متجاوز از جزایر ایرانی، افزود: امام قلی خان با قیام مقتدرانه خود که بر گرفته از اسلام عزیز بود، نام خود را در تاریخ به عنوان یک شخصیت موفق به یادگار گذاشت.
وی ادامه داد: امامقلی خان فرزند شخصیت نام آوری همانند الله وردی خان است که نام وی و پدرش در تاریخ کشورمان به دلیل اقدامات مهم فرهنگی و تاریخی همانند ساخت مدرسه خان و مسجد جامع عتیق شیراز، سی و سه پل اصفهان و چندین بنای تاریخی دیگر، به نیکی یاد می شود.
وی ادامه داد: آنچه در همه ادوار تاریخ مبارزات مردم ایران بیش از هر چیز دیگر به چشم می خورد، خمیر مایه اسلامی مبارزات آنان است که از افتخارات مردم این سرزمین بشمار می رود.
به گفته شعبانی فرد: امامقلی خان به عنوان والی فارس تنها براساس غیرت دینی و ملی علیه متجاوزان پرتغالی قیام کرد و مرور بر تاریخ نشان می دهد که قیام میرزای شیرازی،  میرزا کوچک خان جنگلی، رئیس علی دلواری، ستار خان و باقر خان و بویژه انقلاب شکوهمند حضرت روح الله (ره) با ریشه های اسلامی و غیرت دینی،عجین بوده است.
وی اضافه کرد: فرزندان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس به دنیا نشان دادند که با الهام از خون پاک سید و سالار شهیدان، به هیچ کشوری اجازه نمی دهند به این خاک پاک تجاوز و نگاه بد داشته باشند.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با بازخوانی تاریخ مبارزات دوران مختلف کشورمان، تصریح کرد: کشورهای استکباری با داشتن تسلیحات نظامی مدرن در هیچ برهه زمانی نتوانستند بر ایمان مردم ایران غلبه کنند و این رمز موفقیت ایرانیان علیه متجاوزان، بشمار می رود.
چهارمین همایش بزرگداشت مقام امام قلی خان به عنوان قهرمان ملی در سیصد و نود و سومین سالگرد این قیام، با حضور امام جمعه شهرستان، مقامات سازمان منطقه آزاد، جمعی از مردم قشم و گردشگران این جزیره زیبا و علی شرافت مولا از نوادگان دختری این سردار عهد صفوی در محل قلعه فتح شده توسط این سردار نامی کشورمان، با شکوهی خاص در شهر قشم برگزار شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی