عمق بخشی و تبیین اصول از سوی دانشجویان،مصداق بارز جهاد کبیر است

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم با بیان اینکه عمق بخشی و تبیین اصول و کلیدواژه های انقلابی از سوی دانشجویان،مصداق بارز جهاد کبیر است از لزوم تبیین مبانی انقلاب اسلامی ایران مطابق فرمایشات اخیر رهبر فرزانه انقلاب خبر داد. سیدحامد مظلومی با بیان اینکه باید حافظ انقلاب اسلامی ایران باشیم، گفت: مسئولیت […]

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم با بیان اینکه عمق بخشی و تبیین اصول و کلیدواژه های انقلابی از سوی دانشجویان،مصداق بارز جهاد کبیر است از لزوم تبیین مبانی انقلاب اسلامی ایران مطابق فرمایشات اخیر رهبر فرزانه انقلاب خبر داد.

سیدحامد مظلومی با بیان اینکه باید حافظ انقلاب اسلامی ایران باشیم، گفت: مسئولیت ما با توجه به انواع حیله ها و حربه های فرهنگی دشمن سنگین است و به آگاهی و بصیرت بیشتری نیاز دارد.

وی افزود: حضور دانشجویان در متن انقلاب می تواند پروژه انقلاب اسلامی را کامل کند.

مظلومی تصریح کرد: دانشجویان بعنوان افسران جوان جنگ نرم و آینده سازان واقعی این انقلاب مسئولیت سنگینی برعهده دارند.

وی ضمن اشاره به لزوم تبیین و گفتمان سازی در فضای دانشگاهی تاکید کرد: دانشجویان بسیجی با روحیه و تفکر بسیجی که دارند می توانند در برابر هجمه های شدید فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و … دشمنان خارجی و سرسپردگان داخلی نقش موثر و سازنده ای در گفتمان سازی انقلابی داشته باشند.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم ضمن انتقاد شدید از برخی مسئولین دانشگاه ها که عرصه را بر فعالیت های مجموعه بسیج دانشجویی در دانشگاه ها به بهانه های واهی و بعضا سیاسی کاری تنگ کرده اند، افزود: بسیج دانشجویی بعنوان تنها تشکل فعال در سطح دانشگاه ها، علاوه بر تاثیرات مثبت و آینده ساز بر قشر دانشجو، می تواند بازوی بسیار قوی برای دانشگاه باشد،چرا که غالبا اکثر برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها،با واسطه یا بی واسطه به مجموعه بسیج دانشجویی در دانشگاه مربوطه بر می گردد.

مظلومی ادامه داد: عمق بخشی و تبیین اصول و کلیدواژه های انقلاب مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله) مصداق دستور سال ایشان به افسران جوان جنگ نرم است که در واقع همان مصداق جهاد کبیر می باشد.

وی اظهار داشت: رسالت دانشجویی بسیج دانشجویی ایجاب می کند که اولا فضای دانشگاهی و در اولویت دوم افکار عمومی مردم را برای تبیین اهداف بلند انقلاب اسلامی ایران مطابق منویات رهبر فرزانه انقلاب آماده نمود.

مظلومی تصریح کرد:یکی از مبادی مهم و تاثیرگذار در شکل دهی افکار عموم جامعه ایران، نظرات و سخنان رهبر عزیز انقلاب است. تجربه ۲دهه رهبری آیت الله خامنه ای نشان داده که میزان تاثیرگذاری ایشان بیش از محاسبات معمول است.

وی بیان داشت: براساس جایگاه خاص زعامت در جامعه اسلامی و اقتضائات آن، در جایگاه رهبری نیست که مفاهیم را به تفصیل بیان کنند یا نظریات را به تفصیل بشکافند،به طور مثال حضرت آقا یک ایده‌ای در حوزه اقتصاد مقاومتی طرح می‌کنند، درباره اینکه اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت چه مکانیزمی را پیدا می‌کند باید متخصصان صنعت نمودار تهیه کرده و کار کنند و درباره اینکه در حوزه تعلیم و تربیت چه مکانیزمی حاکم باید باشد ، متخصصان تعلیم و تربیت و همینطور در سایر حوزه‌ها چون سیاست خارجی و داخلی، نظام حقوقی و …

مظلومی ضمن اشاره به وظیفه نخبگان در تشریح و بسط نظریات مقام معظم رهبری تاکید کرد: نخبگان نباید به صرف آنچه رهبری گفته اکتفا کنند بلکه واقعاً باید گام‌های بعدی فرمایشات ایشان و الزامات بعدی آن فرمایشات را عملی کنند و این هم رسالت کمی نیست.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم با بیان اینکه ما در خرمشهر با روحیه و کار جهادی پیروز شدیم، گفت: مقابله و پیروزی با مشکلات اقتصادی امروز کشور نیازمند کار و روحیه جهادی مدیران و مردم است.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر به عنوان یک الگوی موفق جهادی در تاریخ انقلاب اسلامی بت شد، افزود: اگر امروز نیز می خواهیم در زمینه ترویج سبک زندگی اسلامی، عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ نرم دشمن پیروز شویم و آیندگان نیز از اقدامات ما به نیکی یاد کنند، باید با الگو برداری از آن روزگار، جهادی عمل کنیم.

مظلومی با اشاره به این سخن امام خمینی (ره) که فتح خرمشهر فتح خاک نبود، فتح ارزش ها بود، گفت: ما در خرمشهر با شعور ارزشی خود توانستیم
علیرغم دستان خالی خود از ادوات جنگی، مقابل دشمن بعثی دفاع کنیم، امروز نیز باید، با همین شعور ارزشی مسیر مقابله با دشمن را ادامه داده و به پیروزی برسیم.

وی ادامه داد: عرصه دیروز جبهه بود و جنگ، گلوله بود و خاکریز و گوشت تن و ترکش‌های خمپاره؛ و عرصه امروز، تهاجم فرهنگی است و جنگ اقتصادی و تحریم.

سیدحامد مظلومی بیان داشت: مردان دیروز از مدرسه و دانشگاه، اداره و مزرعه و از هر سطح جامعه آمدند، جنگ را اداره کردند. مردانی که نه نظامی بودند، نه آموزش خاص نظامی دیده بودند و نه دوره عالی جنگ را گذرانده بودند؛ آمدند و ژنرال های کار کشته دشمن را کیش و مات کردند.
آن مردان تنها سلاحشان، ایمان به خدا و حرکت جهادی بود و حال از جنس همان مردان خستگی‌ناپذیر لازم است در عرصه باشند و در تمامی جبهه های امروز کشور نبرد کنند، چه جبهه فرهنگی، چه فضای مجازی و چه جبهه اقتصادی و …

وی ضمن اشاره به سال اقتصادی مقاومتی،اقدام و عمل مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت:در بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل لازم است و بی‌شک روحیه انقلابی برای عملی کردن این هدف لازم است.

مظلومی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، به جای دل بستن به دشمن و باز کردن درهای کشور به روی واردات بی رویه و سپردن امور اقتصادی کشور به دست غرب زدگان و شرق‌زدگانی که حقوق ماهیانه آنان برابری می‌کند با حقوق سالانه یک کارگر زحمتکش وطن، مشکلی حل نخواهد شد.

وی تصریح کرد: اقدامات چنین روشنفکر نماها، تعطیلی کارگاه‌ها و کارخانه ها و بیکار شدن جوانان متخصص و سرمایه‌های نیرویی کشور است.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم تاکید کرد: اگر کار به جهادگران واقعی سپرده شود و امور دست افراد انقلابی داده شود، بی شک اقتصاد مقاومتی بیش از پیش به نتیجه خواهد رسید و کشور همچون جنگ سخت، از جنگ اقتصادی نیز پیروزمندانه عبور خواهد کرد.