زیاد نخاله

«عقب نشینی و تسلیم» یا «شکست» ۲ راه پیش روی اسرائیل

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز (شنبه) طی سخنانی بر شکست رژیم صهیونیستی در دستیابی به اهداف خود در نوار غزه علی رغم ورود حملات به این باریکه به هفتمین ماه تاکید کرد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز (شنبه) طی سخنانی بر شکست رژیم صهیونیستی در دستیابی به اهداف خود در نوار غزه علی رغم ورود حملات به این باریکه به هفتمین ماه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت وگو با سایت مقام معظم رهبری، اظهار داشت: وارد هفتمین ماه تجاوز می‌شویم و دشمن به اهداف خود نرسیده است.

وی اعلام کرد: دشمن نه تنها به اهداف خود دست نیافته است، بلکه روز به روز عقب‌نشینی می‌کند.

النخاله افزود: مقاومت در غزه حضور قدرتمند و مشخصی هم در میدان و هم در موضع سیاسی دارد.

وی اضافه کرد: نیروهای دشمن در شن‌های غزه و درگیری‌ها غرق شده‌اند و مجاهدین خسارات هنگفتی به صفوف آنان وارد کردند.

وی ادامه داد: در حالی که همه تهدید به سرکوب نوار غزه می‌کردند، اکنون در حال مذاکره با مقاومت هستند؛ چراکه مقاومت و ایستادگی کرد. اگر مقاومت ایستادگی نمی‌کرد، هیچکس درخواستی برای مذاکره نداشت. غرب نه به دنبال راه حل برای نوار غزه بلکه به دنبال راه حلی برای اسرائیل است. آمریکا در حال مذاکره برای جست وجوی راهی است تا نیروهای اسرائیلی را از غزه خارج کند.

النخاله به ۲ راه پیش روی اسرائیل اشاره کرد که عبارتند از «عقب نشینی و تسلیم» یا «شکست». وی ادامه داد: این را در امتیازاتی که اسرائیل با وجود ادامه تجاوزات به تدریج می‌دهد، متوجه می‌شویم.

او گفت: ما در حال مذاکره درباره شروط مقاومت هستیم و اگر دشمن آتش بس را با شرایط مد نظر مقاومت نپذیرد، خود را برای رویارویی طولانی مدت آماده کرده‌ایم. مقاومت را در همان سطح و عملکرد ادامه می‌دهیم و عملکرد مقاومت بهتر از روزها یا ماه‌های گذشته خواهد بود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی به ورود زمینی به رفح نیز تاکید کرد: ما نمی‌ترسیم که وارد رفح شوند؛ چراکه قطعاً با همین مقاومت روبرو خواهند شد.

النخاله با اشاره به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ نیز گفت: قبل از این نبرد، یمنی‌ها در میدان حضور داشتند و ما دائماً با آنها در تماس هستیم. با وجود شرایط سخت، آنها میلیون‌ها دلار در نبرد «شمشیر قدس» به مردم فلسطین کمک کردند.

وی درباره حملات حزب الله لبنان به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد: برادران ما در حزب الله حضور گسترده و مهمی در جبهه لبنان دارند و نفوذ آنها در نبرد و مشغول کردن بخش بزرگی از نیروهای دشمن صهیونیستی از ارزش بالایی برخوردار است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین افزود: من از تمام ملت ایران و رهبری ایران به خاطر حمایت بزرگ و مستمری که هیچگاه متوقف نشده است، تشکر می‌کنم.