عاملین جنایت غزه و حامیانشان باید محاکمه و به جزای اعمالشان برسند

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته  با اشاره به ۱۴ مرداد روز جهانی حقوق بشر و کرامت انسانی گفت: تقوا باعث کرامت انسانی است اما امروز  کسانی داعیه حقوق بشر را دارند که خود کرامت انسان ها را زیر پا میگذارند و به حق و حقوق و کرامت انسان ها […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته  با اشاره به ۱۴ مرداد روز جهانی حقوق بشر و کرامت انسانی گفت: تقوا باعث کرامت انسانی است اما امروز  کسانی داعیه حقوق بشر را دارند که خود کرامت انسان ها را زیر پا میگذارند و به حق و حقوق و کرامت انسان ها هیچ توجهی نمی کنند و حتی به  کرامت خودشان هم توجهی ندارند و کرامت انسانی شان را از بین برده اند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار  با توجه به آیات قران و سخنان مقام معظم رهبری جنایتکاران امروز و کسانی که به حقوق انسان ها تعدی می کنند و برای دیگران حق و حقوقی قائل نیستند را به سگ های هاری تشبیه کرد که دست بردار انسان ها  نیستند و همچون گرگ درنده سیل انسان کشی را در جهان بوجود آورده اند.

وی با اشاره به جنایات گذشته آمریکا از جمله حمله اتمی به شهرهای ناکازاکی و هیروشیما و کشتار بی رحمانه مردم و جنایات اخیر صهیونیستها در غزه و فلسطین ، ان را لکه ننگی برای شیوخ عرب منطقه دانست و افزود: شیوخ عرب در برابر سیل عظیم وحشی گری و نسل کشی در غزه و فلسطین سکوت کرده اند و چه بسا در خفا از این جنایات نیز حمایت می کنند و صهیونیست ها حتی پس از اعلام  اتش بس آن را نقض می کنند و کودکان را به خاک و خون می کشند.

امام جمعه قشم سازمان ملل را نهادی بی وجدان و تشکیلاتی کاملا وابسته به آمریکا معرفی کرد و گفت : گاهی از جنایات صهیونیست ها تصاویری منتشر می شود که حتی گزارشگر سازمان ملل نیز هنگام تهیه گزارش گریه می کند اما سازمان ملل در قبال آن سکوت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در روز عید سعید فطر اشاره کرد و عنوان کرد:   امروز  مسئله اول جهان و  اسلام مسئله غزه است و حتی غیر مسلمان ها کسانی که ذره ای وجدان و غیرت در وجود خود داشته باشند نمی توانند  این جنایات را تحمل کنند و این جنایات مایه بی آبرویی مجامع بین المللی همچون سازمان ملل و شورای امنیت است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری عاملین جنایت غزه  و حامیانشان باید بزودی  محاکمه و به جزای اعمالشان برسند.

وی در ادامه به مسئله وهابیت و دشمنی آنان با اسلام اشاره کرد و افزود: یکی از جنایاتی که وهابیت انجام داد از بین بردن حرم امامان در قبرستان بقیع بود که به خیال خود با این کار حب اهل بیت را از دل مسلمانان  از بین ببرند اما انان سخت در اشتباهند و این ارزو را به گور خواهند برد.

خطیب جمعه قشمبا اشاره به روز خبرنگار حرفه آنها را بسیار حساس و موثر خواند و گفت: اگر خبرنگاران بتوانند به عنوان زبان گویا و چشم بینا مردم، رسالت واقعی خود را ادا نمایند، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

در انتهای خطبه نیز به روز جهانی شیر مادر اشاره کرد و از مادران خواست به فرزندان خود از شیر خود بدهند و چرا که  شیر مادر  اثر روانی و عاطفی و تربیتی در نوزاد دارد و همچنین شیر مادر یک غذای کامل برای نوزاد است.