انتخابات ۲۴ خرداد افتخار ملت ایران شد

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آرامش در عین رقابت در جریان انتخابات ریاست جمهوری پیام و معنا داشت، گفت:‌ این انتخابات افتخاری برای ملت ایران و نظام بود. غلامعلی حداد عادل در همایشی که به مناسبت تقدیر از وی در حوزه هنری در حال برگزاری است، در بخشی از سخنان خود با […]

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آرامش در عین رقابت در جریان انتخابات ریاست جمهوری پیام و معنا داشت، گفت:‌ این انتخابات افتخاری برای ملت ایران و نظام بود.

غلامعلی حداد عادل در همایشی که به مناسبت تقدیر از وی در حوزه هنری در حال برگزاری است، در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحقق حماسه سیاسی در انتخابات اظهار داشت: حضور باشکوه و پرمعنای مردم در انتخابات که حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری بود، آنچه که دوستان خدا و نه آنچه دشمنان می‌خواستند را  محقق کرد.

وی نظم و قانون‌پذیری مردم ایران در انتخابات را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود:‌آرامش در انتخابات در عین رقابت‌ها پیام و معنا داشت چرا که در مقایسه با کشورهای اطراف ما می‌بینیم که در جریان انتخابات چه اتفاقاتی می‌افتد.

حداد عادل حضور مردم در انتخابات را نشانه عظمت، فرهیختگی و رشد ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: این عظمت به برکت فرهنگ اسلامی ایرانی و انقلاب اسلامی است و این برای ملت ایران یک افتخار محسوب می‌شود.

وی با اشاره به سلامت انتخابات ادامه داد: این انتخابات در نهایت صحت برگزار شد  هیچ شکایتی نیز از هیچ نامزدی واصل نشده و تقلبی صورت نگرفت. همانطور که قبلا نیز تقلبی صورت نگرفته بود.

حدادعادل با بیان اینکه با وجود کمتر از ۳۰۰ هزار رای این امکان وجود داشت که انتخابات به مرحله دوم کشیده شود، افزود: همانطور که مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد سال ۸۸ فرمودند جمهوری اسلامی اهل تقلب در آراء مردم نیست و رای مردم را حق‌الناس می‌داند از این رو این افتخاری برای نظام و مردمی است که با اعتقادات و خون فرزندان خود آن را به وجود آوردند.

نماینده مردم تهران در مجلس به تهمت تقلب فتنه‌گران در سال ۸۸ و جفای آنها در حق ملت ایران اشاره کرد و یادآور شد: ملت رفتار دوگانه آنها را فراموش نخواهد کرد.

حدادعادل با تشکر از حاضرین در مراسم گفت: از یکایک شما که با بذل لطف بنده را در این جمع سرافراز کرده‌اید تشکر می‌کنم. روحانیت محترم، علمای دین، وزرا، نمایندگان مجلس و صاحبان جراید، اهل رسانه و مسئولان کشور، جوانان و همه و همه حاضرین سپاسگزاری می‌کنم و به خصوص مادر گرانقدرم تشکر می‌کنم.

وی افزود: حقیقت این است که بنده تا همین اواخر از برگزاری چنین مراسمی خبر نداشتم و مایل هم نبودم که مجلس به این صورت برگزار شود. چرا که معتقدم اینگونه تعاریف و صحبت‌‌ها راه را برای شیطان به سوی انسان باز می‌کند.

حدادعادل در ادامه تاکید کرد: صادقانه باید بگویم که مخالفت جدی هم برای برگزاری این مراسم انجام ندادم و علت این بود که بعد از انتخابات احتمال می‌دادم چنین تجمعی برای انقلاب و کشور بی‌فایده نباشد.

وی تصریح کرد: اعتقادم بر این است که مجلس نکوداشت مجلسی برای شخص بنده نیست و یک مراسم نکوداشت برای یک نگاه، روش، بینش و اعتقادات است و مهمترین دلیلی که باعث شد با برگزاری چنین مراسمی مخالفت نکنم همین بود.

حدادعادل همچنین تاکید کرد: خواهش من این است که حداد عادل را فراموش کنید آنچه که باید بماند فکر و نگاهی است که امام بزرگوار به ما تعلیم دادند و امروز هم رهبر معظم انقلاب آموزگار این اندیشه هستند.

وی افزود: بدون تعارف باورم این است که بنده کار مهمی به خصوص در انتخابات و مناظره‌ها انجام ندادم. حرف من در این ایام دقیقا حرف شما بود و من از زبان شما مردم مواضع درست را در فرصتی که در اختیار داشتم به زبان آوردم.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه تصریح کرد: در هفته‌های بعد از انتخابات وقتی با اظهار محبت مردم و صحبت‌های آنها در نماز جمعه و برخی اماکن روبرو می‌شدم واقعا خجالت می‌کشیدم و در این لحظات خودم را با رزمندگان، ایثارگران و جانبازان مقایسه می‌کردم. خودم را با همه این عزیزان مقایسه کردم و راحت پذیرفتم که کاری انجام ندادم.

حدادعادل در ادامه افزود: این مجالس کار من را سخت‌تر و وظیفه‌ام را دشوارتر می‌کند. وقتی برای من صفتی چون مرد تقوا و تدبیر در نظر گرفته شده برای هر سه مورد دچار تردید می شوم مرد اگر بود تنها علی(ع) بود و ما غلام او هستیم. گذشته از این تقوا و تدبیر هم شعار انتخاباتی بود که آرزو کردم در صورت رسیدن به توفیق خدمت به مردم در دولت آن را پیاده کنم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این مجلس بعد از انتخابات برگزار می‌شود انتخاباتی که بنده در کنار آقایان قالیباف و ولایتی ائتلافی تشکیل داده بودیم که هیچ وقت قصد تحلیل وضع انتخابات و این ائتلاف را در این مجلس ندارم. اما لازم می‌بینم درباره این انتخابات به دو نکته اشاره کنم. اولین نکته حضور باشکوه و پرمعنای مردم برای برهم زدن حماسه سیاسی بود که امروز باید شکر این حماسه‌آفرینی را به جا بیاوریم. نکته دوم نظم و ترتیب فوق‌العاده ارزشمند انتخاباتمان در مقایسه با انتخابات کشورهای اطراف بود.

حدادعادل در ادامه گفت: انتخابات ما در نهایت صحت و سلامت برگزار شد و هیچ شکایتی از کسی نرسیده همانطور که در سال‌‌های قبل صورت نگرفته بود امسال هم به همان شکل انتخاباتمان برگزار شد. در این بین نظام امتحان بزرگی داد و این یک افتخار برای مردم ما بود. برای ملتی که نظام را با خون خودش تایید کرده‌اند این یک افتخار و سرافرازی بزرگ است.

مشاور عالی مقام معظم رهب] ]>