ظریف و دهقان مسکو را به مقصد تهران ترک کردند +عکس

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به همراه سردار حسین دهقان وزیر دفاع و هیأت همراه دقایقی قبل مسکو را به مقصد تهران ترک کردند.     ظریف در این سفر یک روزه با وزرای خارجه روسیه و ترکیه در خصوص راه‌حل‌های سیاسی حل بحران سوریه و برقراری […]

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به همراه سردار حسین دهقان وزیر دفاع و هیأت همراه دقایقی قبل مسکو را به مقصد تهران ترک کردند.

 

 

ظریف در این سفر یک روزه با وزرای خارجه روسیه و ترکیه در خصوص راه‌حل‌های سیاسی حل بحران سوریه و برقراری آتش بس و لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به سراسر کشور سوریه و مبارزه مشترک با گروه‌های تروریستی گفت‌وگو و تبادل نظر کرده و به توافق رسیدند.

وزرای خارجه سه کشور در پایان یک بیانیه مشترک در هشت بند صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه تلاش‌های مشترک در حلب شرقی که موجبات تخلیه داوطلبانه غیرنظامیان و عزیمت سازمان یافته معارضه مسلح را فراهم کرد، مورد استقبال قرار می‌دهند و همچنین از تخلیه نسبی غیرنظامیان از فوعه، کفریا، زبدانی و مضایا استقبال می‌کنند. آنها متعهد می‌شوند تضمین کنند که این فرایند بدون وقفه و به نحوی ایمن تکمیل شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین دیداری دوجانبه با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه داشت و لاوروف هم پیش از این دیدار با مولود چاووش اوغلو به صورت دوجانبه گفت‌وگو کرد.

وزیر دفاع ایران نیز با همتای روس خود به گفت‌وگو نشست.

انتهای پیام/