ظرفیت های سرمایه گذاری در سواحل مکران باید معرفی شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی رئوفی عصر شنبه در نشست هماهنگی همایش بین المللی معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران، عنوان کرد: سواحل مکران دروازه طلایی ایران اسلامی است که توسعه آن با توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار دولت تدبیر و امید […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی رئوفی عصر شنبه در نشست هماهنگی همایش بین المللی معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران، عنوان کرد: سواحل مکران دروازه طلایی ایران اسلامی است که توسعه آن با توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته و در حال عملیاتی شدن است و از این فرصت برای رشد و توسعه سواحل مکران در محدوده استان هرمزگان باید بهترین بهره را برد تا مردم شهرستان های جاسک، سیریک و میناب عواید اجرای این طرح بزرگ را از نزدیک لمس کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به برگزاری همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران در بهمن ماه سال جاری در چابهار سیستان و بلوچستان با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید از این فرصت برای معرفی  پتانسیل ها  و ظرفیت های سرمایه گذاری هرمزگان به سرمایه گذاران داخلی و خارجی بهره ببریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به گستره سواحل بکر مکران از خلیج فارس تا خلیج گواتر، افزود: این سواحل بکر خدادادی فرصتی بی نظیر برای جذب سرمایه گذاران  و توسعه و عمران شهرستان های جاسک، سیریک و میناب است.

رئوفی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ملی و راهبردی توسعه سواحل مکران باید بیشترین تلاش را برای رشد و توسعه شهرستان های جاسک ، سیرک و میناب از محل اعتبارات و سرمایه گذاری های توسعه سواحل مکران بکار برد.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان نیز در این جلسه بیان داشت: با توجه به شرکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین حضور معاون اول رئیس جمهور و پنج وزیر در این همایش اهمیت آن برای استان هرمزگان دو چندان است.

مسعود پاکزاد ادامه داد: در این همایش بزرگ بیش از ۳۵۰ سرمایه گذار خارجی شرکت دارند و این همایش کاری بزرگ و ملی است که باید برای توسعه استان از آن به بهترن نحو ممکن بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: به گونه ای باید برنامه ریزی کرد که هرمزگان در این همایش بزرگ مظلوم نماند و فرصت های سرمایه گذاری این استان در محدوده شهرستان های جاسک، سیریک و میناب  به شرکت کنندگان معرفی و آنها ترغیب به سرمایه گذاری در استان شوند.

پاکزاد گفت:  با توجه به استقبال هندی ها از سرمایه گذاری در بندر چابهار باید شرایطی فراهم شود این سرمایه گذاران به سمت سواحل هرمزگان نیز جذب شوند و موانع موجود بر سر سرمایه گذاری در این مناطق برای سرمایه گذاران مرتفع شود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان افزود: سواحل هرمزگان پتانسیل های متفاوت تری نسبت به چابهار دارد که این امر ترغیب کننده سرمایه گذاران است.

پاکزاد اظهار داشت: جلسه  هماهنگی  دستگاه ها با تاکید شخص استاندار صورت گرفته و استاندار هرمزگان تاکید دارد همه شرکت های خصوصی و دولتی  که به نوعی در توسعه سواحل مکران نقش دارند در این همایش مهم شرکت کنند و شرکت های خارجی را برای سرمایه گذاری در استان جذب و ترغیب  کنند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان نیز در این جلسه  با اشاره به فرصت های بی نظیر صنعتی ، خدماتی ، کشاورزی ، صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی و شیلات در محدوده سواحل مکران، عنوان کرد: در این زمینه ها باید ظرفیت های هرمزگان به سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیش از بیش در محدوده سواحل مکران معرفی شود.

مسعود هندیان افزود: با توجه به حرکت و سمت سوی سرمایه گذاری ها به سمت صنایع دریا محور این ظرفیت باید بیش از بیش مورد توجه و اقبال مدیران قرار گیرد.

وی اضافه کرد: سواحل مکران به دلیل موقعیت ویژه آنها نظیر دسترسی به اقیانوس ها و آبهای آزاد جهان بسیار مستعد برای سرمایه در زمینه های نفت ، گاز ، پتروشیمی ، شیلات و صنایع به ویژه صنایع دریا محور است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: طرح های سرمایه گذاری بسیاری  در محدوده سواحل مکران شناسایی شده که در حال جانمایی برای جذب سرمایه گذاران هستند.

وی گفت: با توجه به آنکه هرمزگان روز به روز  در حال رشد و توسعه است و این استان استانی توسعه ای می باشد باید تلاش کرد بیشترین سرمایه گذاری ها در خصوص سواحل مکران جذب سواحل موجود در محدوده هرمزگان نظیر سواحل جاسک، سیریک و میناب شود  تا شاهد رونق و عمران بیش از پیش این مناطق باشیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان نیز در این جلسه خاطرنشان کرد:  با توجه به شرایط مناسبی که برای جذب سرمایه گذاری ها خارجی در کشور فراهم شده، این همایش بتهرین فرصت برای جذب سرمایه گذاران خارجی می باشد و با توجه به روند مثبتی که به وجود آمده است سرمایه گذاران نیز مشتاق به سرمایه گذاری در کشور و به ویژه زمینه مقوله مهم توسعه سواحل مکران هستند.

علی ابراهیمی افزود: بخش های دولتی و خصوصی در کنار هم باید برای رشد سواحل مکران تلاش کنند و ناهماهنگی های موجود بین این بخش ها در جلسات مشترک برطرف شود.

وی افزود: مهم است که از این فرصت به وجود آمده بهترین استفاده را برای جذب سرمایه برای رشد و توسعه سواحل مکران داشته باشیم.

همایش بین المللی معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران با محوریت ظرفیت های سرمایه گذاری استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بهمن ماه سال جاری در بندرچابهار برگزار می شود.