طومار عزت و استقلال ایران اسلامی با خون شهیدان نوشته شده است

حجت الاسلام احمد غلامی در خطبه های نماز جمعه شهرستان قشم گفت : طومار عزت و استقلال ایران اسلامی با خون شهیدان نوشته شده است. وی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا افزود : امام روی مسئله فرهنگی و اقتصادی خانواده معظم شهدا تاکید داشتند و هر چند شهدا برای […]

حجت الاسلام احمد غلامی در خطبه های نماز جمعه شهرستان قشم گفت : طومار عزت و استقلال ایران اسلامی با خون شهیدان نوشته شده است.
وی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا افزود : امام روی مسئله فرهنگی و اقتصادی خانواده معظم شهدا تاکید داشتند و هر چند شهدا برای مسائل مادی نرفتند اما خانواده آنها نباید در ادارات و جامعه مشکلی داشته باشند و وظیفه مسئولین است که به معیشت خانواده شهدا رسیدگی کنند.
خطیب نماز جمعه قشم ادامه داد : امروز هر چه داریم از جانفشانی و ایثارگری ، ایثارگران و شهدا است وهمه ما مرهون زحمات شهدا هستیم ، اگر عزت و استقلال و آبرو داریم به خاطر شهداست و آنها رفتند تا ما امنیت و آزادی داشته باشیم .
وی با بیان اینکه شهدا ناظر بر اعمال ما هستند خاطر نشان کرد : در وصیت نامه شهدا بیشترین تاکید بر اطاعت از ولایت فقیه و اتحاد بین مردم است و وظیفه همه دستگاه ها این است که راه شهدا ادامه یابد و آرمان ها شهدا و مام در جامعه باید زنده بماند.
غلامی تصریح کرد : از صدر اسلام تا کنون شهدا برای حفظ اسلام و دین رفتند ، شهدا همه چیز خود را دادند تا عزت و استقلال ما حفظ شود و طومار عزت و استقلال ایران اسلامی با خون شهیدان نوشته شده است.
وی با انتقاد از بی تفاوتی برخی نسبت به ارزشهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد : وظیفه تک تک ما و همه دستگاه ها این است که با ناهنجاری های که ضد ارزش ها و بر خلاف آرمانهای شهدا در جامعه است برخورد کنند.
امام جمعه موقت قشم همچنین با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت : در این ایام مردم با برگزاری مجالس با شکوهی حرمتهای این ایام را حفظ می کنند و در این ایام مسئولین متوجه باشند که برنامه ها در شان این ایام باشد و هیئتهای مذهبی برنامه های خود را اعلام کرده اند و همه مردم در این مراسمات حضوری پر شوری خواهند داشت
وی فاطمه زهرا (س) را یک الگو برای همه بشریت دانست و بیان داشت : آن حضرت یک همسر نیکو برای امیر المومنین(ع) بود و آن حضرت باید الگوی زنان ما قرار گیرد و در زندگی زناشویی رفتارهای آن حضرت را سرمشق خود قرار دهند.
حجت الاسلام غلامی همچنین با اشاره به روزهای پایانی سال و لزوم حفظ بهداشت و پاکیزگی شهر تاکید کرد : نظافت جزئی از ایمان است و با توجه به مهمانپذر بودن شهر قشم مردم نیز باید مراقبت کنند و در آستانه سال نو همه وظیفه دارند تا نظافت کوچه و محله و شهر را رعایت کنند تا فضایی مناسب برای خود و میهمانان نوروزی فراهم آید.