امروز

شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۴۳ قبل از ظهر

امام جمعه قشم: طمع قدرت و در دست گرفتن یمن لقمه ای است که از  گلوی شیوخ پیر عربستان پائین نمی رود و در گلویشان گیر خواهد کرد.

حجت الاسلام جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم گفت : وقتی عربستان با ۱۰۰ فروند جنگنده به مردم یمن حمله می کند و کودکان آنها را می کشد چه تفاوتی با رژیم کودک کش اسرائیل دارد.

وی افزود : اگر عربستان و اتحادیه عرب به دنبال وحدت اسلامی هستند چرا به  لبنان و سوریه زمانی که  مورد تهاجم اسرائیل قرار گرفتند کمک نکرد و به جنگ با صهیونیستها نرفت و به طور قطع  حمله به یمن برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل است.

امام جمعه قشم با انتقاد از طرز فکر حاکمان عربستان در خصوص قدرت و اقتدار ایران اظهار داشت: ایران در همه جا برای محافظت از ملتهای مسلمان و ثبات منطقه  تلاش می کند و اگر دشمنان حتی قصد تعرض به حرمین شرفین را داشته باشد ایران دست روی دست نخواهد گذاشت.

وی با مزدور خواندن سران مرتجع عرب تصریح کرد : اگر دشمنان اسلام به شما حمله نمی کنند برای این است که شما با دستهای خود منابع مسلمانان  را در اختیار آنها قرار داده اید و غلام حلقه بگوش دشمنان اسلام هستید.

خطیب نماز جمعه قشم خطاب به حاکمان سر سپرده عربی گفت: آمریکا و اسرائیل با هیچ یک از همپیمانان خود باقی نماندند و اگر قدرت پیدا کنند نه تنها با شیعه بلکه با اهل سنت هم مخالفت خواهند کرد.

وی در خصوص جنگ یمن خاطر نشان کرد: حمله به یمن به سرکرده گیری عربستان بر اساس برنامه ریزی آمریکا و اسرائیل است.

حجت الاسلام جوکار ادامه داد : با این اوضاع و احوال منطقه بیش از هر زمان به وحدت ،همدلی و همزبانی نیاز داریم و اعتماد مردم به دولت و خدمتگذاری دولت به مردم زنجیره پیشرفت ایران اسلامی است.

وی افزود : شعار امسال نقشه راه کشور و مسئولین نظام خواهد بود چرا که دربردارنده انسجام ، هماهنگی و هدف گذاری و شناسه راهبری برای ملت و کشور است .

امام جمعه قشم تاکید کرد : شعار دولت و ملت همدلی و همزبانی یعنی اینکه هیچ فاصله ای بین دولت و مردم نباید وجود داشته باشد و صفا و صمیمیت و اعتماد بین دولت و ملت حاکم شود.

وی با اشاره به حمایتهای رهبر معظم انقلاب آن را نمونه عملی از شعار سال دانست و افزود: مقام معظم رهبری همواره از تیم مذاکره کننده حمایت کرده اند و از طرفی هم فرموده اند  نباید به کسانی که احساس نگرانی دارند  یا انتقادی از عملکرد دولت دارند با تندی برخورد شود بلکه باید رابطه خدمتگزاری و اعتماد بین دولت و مردم تقویت شود.

حجت الاسلام جوکار همچنین با گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی گفت : ۱۲ فروردین روز وحدت ملت ایران برای استقرار حکومت الهی و اعتصام به حبل الله بود و مردم در ۱۰ فرودین ۱۳۵۸  نظام اسلامی را  که با الهام از تعالیم دین و با رابطه محبت آمیز بین مردم و حکومت اداره می شود انتخاب کردند.

وی بیان داشت : جمهوری اسلامی با تکیه بر رای مردم و در سایه تعالیم دین و شرع مقدس اسلام اداره می شود و مردمی و الهی بودن نظام مکمل یکدیگر هستند تا نظام اسلامی مردم سالار را تشکیل دهند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی